Kahtlus: Tõrise külast leiti hundikutsikas

Kuigi keskkonnaametnikud kinnitavad, et Saare maakonnas on juba aastaid vaid kolm hunti ning kutsikaid neil vahepeal olnud ei ole, ei taha lambakasvatajad seda juttu uskuda. Saarte Häälega rääkinud lambakasvatajad on oma sõnul näinud hunte Saaremaal ka kutsikatega ringi jooksmas.

Juuli algul leiti Kaarma vallas üks kutsikas, kes saadeti niinimetatud hundikahtluse tõttu mandrile ekspertiisi. Keskkonnaameti pressiesindaja Aet Truu rääkis Saar-te Häälele, et 9. juulil leiti Tõrise külast kutsikas, kes oli nälginud ja nõrk. “12. juulil ta suri, aga korjus saadeti põllumajandusülikooli ekspertiisi, et DNA põhjal määrata, kas tegu on hundi või koeraga,” ütles Truu. Kuna vahepeal on olnud pikk suvepuhkuste aeg, pole ekspertiis praeguseks aga veel tehtud.

Selle kohta, et lambakasvatajate sõnul võib Saaremaa metsades elavate huntide nimetatud arvus kahelda, ütles keskkonnaameti kõne-isik, et alates 2001. aastast pole jahimehed Saare maakonnas tõepoolest üle kolme hundi loendanud. “Mis sugu nad on, pole teada. Üks on üksik ja kaks ülejäänut liiguvad paaris. Aga tundub, et järglasi pole neil olnud, ütles Ärmus (keskkonnaameti jahinduse peaspetsialist Jaan Ärmus – toim),” selgitas keskkonnaameti pressiesindaja. Tema sõnul on võimalik, et tegemist on näiteks ühe pesakonna huntidega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)