TANEL SEPP – diplomaadikohvriga diplomaadiks

TANEL SEPP – diplomaadikohvriga diplomaadiks

MEES TAGAPLAANIL: Tanel Sepp oli riigipeade kohtumisel kui presidendi vari. Teda leiab piltidelt alati tagaplaanil. Nii ka president Ilvese kohtumisel Afganistani riigipea Hamid Karzaiga. Tanel Sepp paremal. Foto: presidendi kantselei

Kaks aastat Afganistanis Eesti asjurina töötanud Tanel Sepp tundub vaikne ja tagasihoidlik mees, kes võõras seltskonnas enamasti välja ei paista. Võib-olla diplomaat peabki tahaplaanile hoiduma. Igatahes tundub uskumatu, et seesama tasane mees valmistas ette ja viis läbi tähtsate riigipeade visiite Afganistani ning on paar korda ka surmaga silmitsi olnud. Oma kogemustest on ta leheveergudel varemgi rääkinud, kuid mitte sellest, kuidas temast diplomaat sai.

“Peab olema soov oma riigi heaks tööd teha ja peab olema piisavalt julgust suhtlemiseks ning uute olukordadega harjumiseks,” loetleb Tanel Sepp omadusi, mida diplomaaditöös vaja läheb, selgitades, et diplomaadi elukutse toob kaasa palju reisimist, sest diplomaat kolibki kogu oma elu. Diplomaat peab olema valmis end igal pool mugavalt tundma.
“Aga alati on mul hea meel Eestis tagasi olla. Siin on ikka mu kodu,” ütleb Tanel.

Ei lasknud õpetajat sauna

Oma kooliteed alustas Tanel praeguses Saaremaa ühisgümnaasiumis. Ta oli vaikne ja tagasihoidlik poiss ning midagi erilist talle endale sellest ajast ei meenu. Kui, siis ainult see, et esiotsa tal õppimine väga hästi ei läinud.
“Algklassides jäin pidevalt peale tunde,” räägib Tanel, meenutades, et tol ajal oli neljapäev Kuressaares naiste saunapäev ja kui ta siis ühel sellisel nädalapäeval jälle peale tunde istus, tuli üks teine algklasside õpetaja ja noomis, et Tanel ei lase oma õpetajal sauna minna.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 381 korda, sh täna 1)