Kärla triipu pühaks pean…

Kärla triipu pühaks pean…

TRIIBUSEELIKUD: Kärla rahvariideseelikud ongi need, mida kohapeal Kärla triibuks kutsutakse. Rõõmsates triibuvärvi seelikutes keerlesid Kärla Triibul ka Kärla piigad. Foto: Rita Loel

“Kärla triipu pühaks pean…” laulis neljapäeva õhtul Kärla pargis Ivo Linna. Koos Iffiga oli laval vana hea Rock Hotel. Aga sellel samal Kärla Triibu nimelisel üritusel rõõmustasid laval ka kohaliku rahvamaja juht Virge Varilepp ja triibuseelikutes Kärla piigad, samuti oma kodukandi rahvast tervitama tulnud Marvi Vallaste.

Siinkohal oleks ehk paslik märkida, et tegelikult ei olnud laval toimuv ainus, mida Kärla pargis tol õhtul nautida sai. Lisaks rõõmsale kaasaelamisele lauldes ja tantsides või niisama fännates sai käsitöölaua taga meister Marika Samliku ja tema tütre Liisi näpunäidete järgi proovida nii kõlapaela tegemist kui ka punumistehnikat. Ja näputööhuvilistest puudust ei olnud, ehkki sukapaelaga ametis olnud Rock Hoteli kitarrist Tiit Kõrvits leidis, et tema ettevõtmine on ikka üsna lootusetu. “Ma saan aru küll, mida ma teen, siin on kaheksa lõnga, aga süsteemi ma ikka päriselt ei adu,” ohkas mees.

Kõrvallauas läks asi aga ladusamalt. Seal õpetas Marika Samlik Kuuse küla Lidia Travele kõlapaela tegemist. “Meil läheb väga hästi, hakkame aru saama, mis me teeme, mis suunas peab lõng liikuma ja kuidas seda panna,” rõõmustasid nii õpetaja kui ka õpilane, kui “tund” oli kestnud 10–15 minutit. Liidal oli kange soov õpitava mustriga kunagi oma jaki-revääri palistada, nii et motivatsioon oli täitsa olemas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)