Suhkrut ostetakse hoolimata kallist hinnast (5)

Hoidiste hooaeg kergitab suhkru läbimüüki vaatamata sellele, et suhkru hind on Eestis kaks kuni kolm korda kõrgem kui näiteks naaberriigis Soomes.

“Müük läheb hästi, müüakse hoolimata kallimast hinnast sama palju kui mullu,” avaldas Maxima avalike suhete juht Erkki Erilaid, lisades, et kaks nädalat tagasi toimus Maximas ka kampaania, mille jooksul müüdi suhkrut hinnaga 1,09 eurot. “Kuressaare kauplus müüs siis neli päeva kestnud kampaania jooksul üle 25 tonni suhkrut,” rääkis ta. Maximas maksab suhkur hetkel 1,18 eurot kilo.

Selveri avalike suhete juht Anneli Vilu ütles, et Saare Selveris maksab hetkel soodsaim kilone suhkrupakk 1,19 eurot. “Suvekuudel on suhkruostmine küll oluliselt kasvanud, aga jääb siiski eelmise suve müügile alla,” märkis ta, lisades, et kindlasti on kõrgem hind oma mõju avaldanud, aga tõenäoliselt ka inimeste talvel soetatud varud.

Rimis on suhkur hetkel müügil kampaaniahinnaga 1,09, tavahind enne kampaaniat oli 1,19. Säästumarketites maksab suhkur 1,18. Rimi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats nentis, et suhkrut ostetakse ikka, vaatamata kõrgemale hinnale. Kõige parem suhkru müüginädal oli olnud selle aasta alguses nn suhkrupaanika ajal.
Saaremaa tarbijate ühistule kuuluvas Rae kaupluses Kuressaare kesklinnas maksis suhkrukilo eile koguni 1 euro ja 45 senti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 35 korda, sh täna 1)