Nasva mahlatehas tahab turule tuua veel ühe õunamahla (8)

Nasva alevikus asuv mahlatööstus plaanib peatselt turule tulla uue õunamahlaga, mis oleks praegusest odavam, kuid maitse osas pisut kõikuvama kvaliteediga.

Tõenäoliselt veel sel aastal poelettidel jõudev uus õunamahl tuleb mahlatehase omaniku Riho Kadastiku sõnul aasta alguses müügile tulnud Tehumardi õunamahlast tavalisem. Kui Tehumardi õunamahl koosneb Suurna õunaaias kasvanud ja spetsiaalselt kokkusobitatud õunasortidest ja selle magus mekk peab alati olema üks- ja seesama, siis uut mahla tehakse suures osas Saaremaalt kokkuostetud mahlaõunast, mille puhul ei saa kindlatest sortidest rääkida. Seetõttu võib üks mahlapartii tulla hapum ja teine magusam, selgitas Kadastik.

Uue mahla puhul on oluline ka madalam hind, sest Tehumardi õunamahla peetakse kalliks, rääkis mahlatootja. Siiski on paljude jaoks lausa müstiline mahlahind põhiliselt jaekaupmehe juurdehindlus. “Kui Rae poes maksab mahlapudel 3.14 ja Selveris 6.80, siis on selge, et tootja siin hinda ei kujunda,” sõnas Riho Kadastik.

Salme vallas asuva Saaremaa suurima õunaaia omanik Riho Kadastik ütles, et tänavuse õunasaagiga võib igati rahule jääda. “Õunad on kvaliteetsed ja õunu on palju, kuigi nad ei ole võib-olla kõige suuremad,” ütles Kadastik, kelle andmetel on Saaremaa õunasaak tänavu mandri omast isegi pisut parem.
Riho Kadastiku andmetel on õunad ka mujal Saaremaal sademete vähesuse tõttu sel aastal üldiselt väikesed. Suuremate õunte saamiseks tuli tänavu õunapuid ka harvendada, rääkis Suurnas asuva õunaaia omanik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 305 korda, sh täna 1)