Kuressaare supelrand jääb fekaalireostuse tõttu suletuks (4)

Nüüdseks on teada, et Kuressaare supelranna vee rikkus Põduste jõe fekaalireostus. Kelle süü tõttu või kust reostus täpselt alguse sai, pole hetkel teada, küll aga on selge, et sel hooajal Titeranda enam ujuma minna ei tasu.

Eile ütles Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koov, et võetud proovid kinnitavad Põduste jõe reostatust, mis on lõpu teinud ka linna supelrannas ujumisele. “Merest võetud proovid olid kõik korras, aga ringtee silla alt saadud proov näitas juba enterokokkide (soolestikus elutsev bakter – toim) ülenormatiivset sisaldust,” ütles Koov ja lisas, et arvatavasti tuleb reostus jõe ülemjooksult. Millest reostus alguse sai, ei tea praegu täpselt keegi.

Kuressaare linnaarst Juri Zabellevitš teadis vaid öelda, et tegu on fekaalireostusega. See, kas jõkke on jõudnud inimeste või loomade väljaheited, veel selgunud ei ole ja praegu opereeritakse vaid oletustega. Linnaarst arutas, et üks võimalus on, et tegu on loomade läga ja sõnnikuga, mis on jõkke voolama hakanud. Samuti pole välistatud, et keegi on illegaalselt jõkke kanalisatsioonitorud juhtinud, ent sel juhul ei saa süüdi olla vaid üks pere, sest reostus on selleks liiga suur, rääkis Zabellevitš ja toonitas, et kust ja kelle süü tõttu reostus vette on sattunud, on alles uurimisel.

Reostuse põhjuste ja likvideerimisega hakkab tegelema keskkonnaamet, keda linnavalitsus eile informeeris, paludes menetluse algatamist. Sellega hetkel info ka piirdub, sest probleem on kõikidele ametkondadele uus.
Seni kui reostus endiselt vees on ja tuule suund ei muutu, on Koovi sõnul Kuressaare supelrannas ujumine keelatud. Juri Zabellevitš ei usu oma sõnul, et sel aastal supelrannas enam ujuda saabki, sest hetkel pole isegi selge, kust reostus alguse sai või kuidas seda peatada. Küll aga avaldas linnaarst lootust, et järgmisel hooajal on rand suplejatele taas avatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)