Kaitseministeeriumi tulistaja hukkus (4)

Neljapäeval, 11. augustil, kell 15.08 kaitseministeeriumisse tunginud ja seal tulistama hakanud 57-aastane Karen Drambjan hukkus tulevahetuses politseiga. Juhtumi asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Prokuratuurist edastatud info kohaselt sai politsei korrapidaja neljapäeval kell 15.08 teate, et kaitseministeeriumi hoonesse on tunginud püstoliga relvastatud tundmatu isik, kes avas püstolist tule.
“Tegemist oli isikliku relvaga, milleks laskjal oli luba olemas,” kinnitas riigiprokuratuuri avalike suhete juht Kadri Tammai, lisades, et isik kasutas ka isevalmistatud lõhkeseadeldisi, mis tekitasid suitsu ja müra, kuid ei vigastanud inimesi ega kahjustanud hoonekonstruktsioone.
Kõike kaitseministeeriumi hoone turvalisusse puutuvat juhib aga Saaremaalt pärit mees Alo Aulik.

“Kui need sündmused algasid, siis ma parajasti ministeeriumis ei viibinud. Kuna ma aga riigisaladuste kaitse osakonna juhatajana juhin ka kõike meie maja turvalisusse puutuvat, informeerisid kolleegid mind telefoni teel praktiliselt kohe, kui intsident puhkes,” ütles kaitseministeeriumi riigisaladuste kaitse osakonna juhataja Alo Aulik Saarte Häälele, lisades, et seejärel jätkati tegutsemist vastavalt sellisteks juhtudeks kokkulepitud plaanidele ja kavadele.

Prokuratuuri info kohaselt tulistaja otseselt pantvange ei võtnud, kuid kaks kaitseministeeriumi hoones viibinud inimest (kaitseliitlased) olid lühiajaliselt sissetungija kontrolli all. Kurjategija rääkis vene keeles ning mingeid nõudmisi ei esitanud. Kaitsepolitsei läbirääkijad üritasid tulistajaga sündmuskohal kontakti saada, kuid see ei õnnestunud.

Kuna kaitseministeeriumi töötajad olid evakueeritud ja väljaspool ohtu, oli operatsiooni käigus esmatähtis tagada politseiametnike maksimaalne turvalisus. Tulistaja viibis ligikaudu kaks tundi ministeeriumi esimesel korrusel administratiivalal asuvas eraldatud ruumis, kus ta oli üksinda. Kaitseministeeriumi turvaalale isik ei pääsenud. Administratiivalal toimus ka tulevahetus eriüksuse ja kurjategija vahel.
Prokuratuur kinnitas, et mees hukkus politseinikega toimunud tulevahetuse käigus umbes kell 17.25 ning tal oli mitu kuulihaava. Meedikud asusid Karen Drambjani sündmuskohal kohe elustama, kuid see ei andnud tulemust.

Sündmuse käigus sai üks politseinik kergemalt vigastada ja teine sai tabamuse kuulivesti, jäädes ise vigastamata. Teised isikud viga ei saanud.
Sündmuskohalt leiti esialgsetel andmetel kolm isevalmistatud lõhkeseadeldist, mis ei olnud plahvatanud ja tehti kahjutuks. Kokku oli sündmuskohal plahvatanud üle kümne lõhkeseadeldise. Purustusi sai kaks pommirobotit.
Kriminaalmenetlust on alustatud karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad seadusliku aluseta vabaduse võtmist, ähvardamist, lõhkeseadeldise ebaseaduslikku käitlemist ja mõrvakatset.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 239 korda, sh täna 1)