Sabukai 2011 – sport-kobujutsu

Sabukai 2011 – sport-kobujutsu

UUS ALA: Sport-kobujutsu oli noorte budokate lemmiktreening. Foto: erakogu

Juuli viimastel päevadel sai taas teoks Saaremaa traditsiooniline suvine idamaa võitluskunstide seminar-laager Sabukai – 2011. a deviisi all “Budovõitluskunstid XXI saj noorharrastajale”.

Juba mitmendat suve võivad uudistajad kuulda ja näha Salme põhikooli ümbruses kimonodes-hakamades erinevate võitluskunstide harrastajaid. Seekordne kümnes juubeliüritus tõi taas kokku harrastajaid üle Eesti.
Laagris keskenduti selliste traditsiooniliste budoalade nagu iaido, ninjutsu, kobudo, karate tehnikate ja kombinatsioonide harjutamisele.

Karatetreeningutel harjutati instruktor Andreas Kanguri juhendamisel Eestis uudsele Koryu Uchinadi karatele omaseid tehnikaid. Ninjutsu-treeningutes pöörati sel korral rohkem tähelepanu tavatutele võitlustehnikatele vees, kuna traditsioonilisi tehnikaid sooritatakse maismaal. Lisaks harjutati ka teisi, juba traditsiooniliste relvade ja vahenditega tehnikaid. Kokkuvõttes käsitleti treeningutel mõõga-, sai- (kolmhark), bo- (pikk kepp), noa- ja veealuseid varitsuse-ründetehnikaid.

Õhtuti pärast treeninguid istuti ühises vestlusringis ja arutleti budo võitluskunstide ajaloo ja tänapäeva üle – räägiti probleemidest, eesmärkidest minevikus ja nüüd. Kuna seekordse laagri juhtlauseks oli “Budovõitluskunstid XXI saj noorharrastajale”, tõusis erilise tähelepanu alla sport-kobujutsu, mis on traditsiooniliste võitluskunstide nagu iaido, iaijutsu, kenjutsu, kobudo, kobujutsu jt sportlik väljund. Selle uudse ala eesmärgiks on pakkuda erinevates vanuseastmetes noortele, nii väiksematele kui ka suurematele meeldivat ajaviidet ning võimalust koos omavanustega sportlikult budo vaimus võistelda; anda harjutajatele võimalus oma tehnilisi oskusi maksimaalselt reaalsusele lähedases võitlussituatsioonis ohutult proovile panna.

Lõpetuseks jõudsid osalejad järelduseni, mille võiks kokku võtta lausega: “Võta sõber kaasa ja tule trenni!”
Seega – tule osalema treeningutel juba algaval sügisel, selgitamaks, kas ehk uus budoala on sinulegi sobiv.
Vabal ajal said laagris olijad arheoloogiadoktorilt Jüri Peetsilt ülevaate Salme leiust – 8. sajandist pärinevast purjelaevast.
Lõpetuseks laagriliste suured tänud Salme põhikoolile ja kokale, kelle valmistatud maitsvad toidud olid igati sobilikud ja energiaküllased.

Raivo Paasma

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 81 korda, sh täna 1)