Muuseumil tuleb rahanappust ministeeriumile selgitada

Saaremaa muuseum pöördus läinud nädalal kultuuriministeeriumi poole palvega leida võimalus suurendada riigipoolset kaasfinantseerimist Kuressaare kindluse tarvis. Vastasel juhul võivad kindluse konserveerimistööd ajutiselt seiskuda.

Kultuuriministeerium leidis, et muuseumil tuleb tervet rida asju konserveerimistööde osas selgitada, enne kui ministeerium lisarahastuse otsuse langetab.

Ministeeriumi kantsler Siim Sukles nentis Saaremaa muuseumi direktorile Endel Püüale saadetud kirjas, et kindluse konserveerimise projektile eelarveliste vahendite planeerimisel lähtuvad nad muuseumi enda esitatud materjalidest, mis sisaldavad nii projekti edenemise varasemate aastate aruandeid kui ka riigieelarveliste vahendite taotlusi järgnevateks aastateks.

Vastavalt finantseerimistabelile “Objekti maksumuse kujunemine ja väljamaksed aastate lõikes” on muuseum projekti kaasfinantseerimise mahuks aastatel 2009–2011 kavandanud 246 134,13 eurot. Projektile “Kuressaare kindluse kui turismiobjekti arendamine” on kantsleri sõnul samal perioodil riigieelarvest eraldatud kaasfinantseerimist kogusummas 253 090 eurot, millest praeguseks on kasutamata 5749,57 eurot.
Kuivõrd ministeerium on projektile eelarvelisi vahendeid planeerinud vastavalt muuseumi enda esitatud mahtudele, siis tuleb neil nüüd selgitada tervet rida töödega seotud küsimusi.

Siim Sukles kinnitas, et juhul, kui muuseumi taotlus osutub põhjendatuks, püüab kultuuriministeerium leida katte projekti täiendava kaas-finantseeringu vajadusele, kuid seda juba neilt projektidelt, mis selle aasta eelarves eraldatud kaasfinantseerimist tänavu siiski ei vaja, vähendades selle võrra Kuressaare kindlusele aastateks 2012–2015 planeeritud kaasfinantseerimise mahtu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)