Mändjalga tuleb Surfiküla (3)

Mändjalga tuleb Surfiküla

Foto: Raul Vinni

Esimest suve Mändjala kämpingu territooriumil tegutseva surfiklubi eestvedamisel toimub augusti viimasel nädalalõpul suurejooneline lohesurfilaager, kuhu oodatakse ligi 150 inimest.

Surfiküla nime kandva ürituse üks eestvedajaid ja Mändjala surfiklubi pealik Marko Kesküla kummutab juba eos eelarvamuse, et tegu on vaid edasijõudnud lohesurfaritele mõeldud üritusega. Pigem, ütleb ta, on see koht, kus saab surfiga just tutvust teha ja näeb ka juba aastaid seda ala harrastanud ja Eesti tipus olevaid surfareid. Viimased saavad jällegi omavahel mõõtu võtta ja algajaid õpetada.

Kuid laager ei piirdu siiski üksnes lohesurfiga. Keskülaga koos Mändjala surfiklubi pidav Kristi Pähklimägi (fotol) räägib, et reede õhtul on kavas väike sisseelamine sellesse maailma, kui vaadatakse parimaid surfareid ja surfi kui elustiili tutvustavat filmi ning õhtul esineb rannas Filipiinide surfirannast Borcayst pärit trummar.
Laupäeval ja pühapäeval alustatakse Pilatese võimlemisega. Ning laupäeval algavad ka koolitused. Neid pakutakse nii algajatele teooria ja praktika näol kui ka edasijõudnutele, kes saavad Eesti parimate asjatundjate juhendamisel täiendada end erinevate trikkide tegemises. Päeva võtab kokku harrastajate ja tõsisemate tegijate eraldi arvestuses peetav vaatemänguline trikivõistlus.

Laupäeva õhtul pakuvad meelelahutust plaate keerutavad Dice Rudy ja Tommy Boy.
Pühapäeval tegeletakse aerusurfiga, mis kujutab endast surfilaual liikumist aeru abil.
Kogu ürituse vältel tutvustavad erinevad lohesurfi varustuse müüjad ka juba tuleva suve trende.
Laager on küll tasuline, kuid korraldajate sõnul saab selle raha eest rohkem, kui ükskõik millist koolitust eraldi ostes. Lisaks veel meelelahutus ja hea seltskond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 260 korda, sh täna 1)