Kaitseministeeriumis toimus tulistamine (täiendatud ja video!) (5)

Neljapäeval kaitseministeeriumi fuajeesse tunginud mees oli Eesti Vabariigi kodanik 1954. aastal sündinud Karen Drambjan. Tegemist ei olnud kaitsejõudude või kaitseministeeriumiga seotud isikuga.

Esialgne info, nagu sissetungija oleks sooritanud enesetapu, ei vasta tõele. Mees hukkus politseinikega toimunud tulevahetuse käigus. Üks politseinikest sai väiksemaid kriimustusi, tsiviilisikud vigastada ei saanud.

Sündmuste käigus otseselt pantvange ei võetud, kuid kaks kaitseministeeriumi hoones viibinud inimest olid lühiajaliselt sissetungija kontrolli all. Sissetungija oli relvastatud püstoli ja lõhkepakettidega. 

Eile kell 15.08 saabus politsei korrapidajale teade, et kaitseministeeriumisse tungis tundmatu meesterahvas, kaasas püstol, millest ta tulistas. Majja visati ka suitsupomm. Kaitseministeeriumi valvemeeskond informeeris koheselt politseid ja samal ajal kui nad üritasid tõkestada sissetungijat, alustati kaitseministeeriumi töötajate evakuatsiooniga. Sündmuskohal viidi kahtlustatava kinnipidamiseks läbi politsei ja kaitsepolitsei ühisoperatsioon.

Juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalasi karistusseadustiku §-de 120 ja 136 alusel, mis käsitlevad ähvardamist ja seadusliku aluseta vabaduse võtmist. Kriminaalasja menetleb kaitsepolitseiamet, uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Saarte Hääl üritas kontakti saada ka ministeeriumis töötavate saarlastega, kuid telefoni teel ei olnud neid eile kätte saada võimalik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 41 korda, sh täna 1)