Kärla Triip sai alguse Kõrvitsate kemmergust

Kärla Triip sai alguse Kõrvitsate kemmergust

ALGUS OLI SIIN: Kui kaks aastat tagasi sai Kõrvitsate suvekodu kemmerg tänu Margiti igavusele seelikutriibuliseks värvitud, siis tänavu käib samal “asutusel” hoogne katusevahetus, millega tegeleb Harry Kõrvits. Foto: Erakogu

Täna õhtul Kärla pargis toimuv suveüritus Kärla Triip sündis suvesaarlaste Margit ja Harry Kõrvitsa koduõuel, kui pereproua hakkas suurest igavusest välikemmergut kohaliku kihelkonna triipudesse värvima.

“See oli kaks aastat tagasi, kui ühel ilusal päeval kirusin ja vandusin, et siin ei ole inimestel midagi teha ega kusagile minna,” avaldas Margit Kõrvits Saarte Häälele. Et ta aga suurest igavusest hakkas koduõuel asuvat välikemmergut värvima (just olid “moodi” tulnud seelikutriibulised tarad, väravad ja uksed), uitas naise mõte edasi ning koos kaasa Harryga sündis idee korraldada Kärla Triibu nimeline üritus. “Oleme tõesti oma valla patrioodid,” tunnevad Kõrvitsad uhkust. Naabrid on pere nii omaks võtnud, et on ristinud nad Suvikõrvitsateks.

Kuna eelmisel aastal korraldatud esimene Kärla Triip läks nii hästi, et tervelt kuus küla sai endale seelikutriibulised teadetetahvlid, otsustati üritust tänavu korrata.
“Ega me tahagi, et Kärla triip teiste valdade inimestele armsaks saaks, soovime vaid ühendada selle triibumustriga oma valla inimesi,” ütles Margit. 
 
Siiski oodatakse Kärla Triibule inimesi üle Saaremaa. Nii näiteks ulatas Kärla vallavanem Villi Pihl korraldajatele oma abikäe ja võttis puhkuse ajast ette pika autosõidu ürituse plakatite kleepimiseks. “Täna on sõidetud 351 km ja suurem osa Triibu kuulutusi on üles pandud,” kirjutas Pihl suhtlusvõrgustikus Facebook kaks nädalat tagasi. Saarte Häälele ütles ta, et ühendas perega tehtud puhkusereisi kasulikuga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 205 korda, sh täna 1)