Roolijoodik sai tingimisi vangistuse

Kohus karistas tingimisi vangistusega 20-aastast noormeest, kes jaanipäeva paiku Nasval purjuspäi kihutades ületas lubatud sõidukiirust üle 70 kilomeetri tunnis.

Süüdistuse järgi kihutas varem kriminaalkorras karistamata 20-aastane Keit 23. juunil kell 6.25 Kaarma vallas Nasval, kus teetööde tõttu oli lubatud maksimumkiirus 30 km/h, politsei aga mõõtis sõiduki kiiruseks 106 km/h. Kui politsei oli kihutaja kinni pidanud, tuvastati noormehel ka alkoholijoove, mis oli piisavalt suur, et alustada kriminaalmenetlust.

Eile tunnistati noormees Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas sõiduki purjuspäi juhtimises süüdi ning karistati üheksa kuu pikkuse vangistusega tingimisi 18-kuulise katseajaga, mil ta on allutatud käitumiskontrollile. Lisakaristusena võeti noormehelt viieks kuuks juhtimisõigus ning tal tuleb tasuda 417 eurot sund-raha.
Eile seisis kohtu ees ka 55-aastane Urve, keda tänavu juunis tabati sõiduki roolist purjuspäi lausa kahel korral.

Purjuspäi juhtimise eest oli Urve kohtu ees juba kolmandat korda. Tänavu 6. juunil tabas politsei ta kella 15 paiku Leisi vallas Roobaka–Väike-Pahila tee esimesel kilomeetril ning kuna naine ütles, et ta tervislikel põhjustel alkomeetrisse puhuda ei saa, toimetati ta Kuressaare haiglasse vereproovi andma. Urve veres oli piisavalt alkoholi ja politsei alustas kriminaalmenetlust. Enne kui süüasi kohtusse jõudis, tabas politsei Urve autoroolist taas purjuspäi. See juhtus 22. juunil kella 17 paiku Leisi vallas Pärsama külas ning politseil oli põhjust ka seekord algatada kriminaalmenetlus.

Kohus karistas Urvet aastapikkuse vangistusega tingimisi kahe aasta pikkuse katseajaga. Lisakaristusena võeti Urvelt üheks aastaks juhtimisõigus ning tal tuleb ka maksta 417 eurot menetluskulu ja tasuda õigusabiga seonduvad kulud.
Kolmandana pidi eile purjuspäi juhtimise eest kohtu ees seisma 57-aastane Väino, kuid mees jättis kohtusse ilmumata. Kui selguvad põhjused, otsustatakse, kuidas ta järgmine kord istungile toimetada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)