Parkla sulgemine vaigistas lärmajad ja tõi öörahu (4)

Pärast öise parkimiskeelu kehtestamist Kuressaare kultuurikeskuse taga on läheduses elavad inimesed saanud ka ööklubides toimuvate pidude ajal pidevast lärmist häirimata magada.

“Me oleme tänulikud, et selle probleemiga on tegeletud,” ütles Uue tänava elanik Rein Nettan. Autosid on Nettani sõnul parklas palju vähem ja sellega seoses ka lärmi. Alates keskööst kuni hommikul kella kuueni on parkimine uue korralduse järgi kultuurikeskuse taguses parklas keelatud. Politsei Lääne prefektuuri pressiesindaja Kristi Kaisi sõnul liiklusmärgil märgitud kellaajal sõidukeid parkida enam ei või, keelu eiramine võib kaasa tuua väärteomenetluse. Vastav kord tagatakse politsei sõnul pisteliste kontrollidega ja politseipatrulli kohalolekuga kesklinnas.

Kui autodest kostev muusika ja prassivate kodanike tekitatud lärm parklas Uue tänava elanikke enam kuigivõrd ei häiri, on siiski asju, millega rahul ei olda, ja asjaga soovitakse minna lõpuni. Ka linnavalitsus jätkab ööklubide tegevusega seonduvate küsimuste lahendamist. Sügisel on plaanis ümarlaud ööklubide omanikega, kus arutusele tuleb eelkõige järgmine suvehooaeg. Kuressaare linnavalitsus andis mõista, et suuri muutusi ei saa läbi viia üleöö ja tänavune hooaeg on juba lõppemas. Nii istutaksegi koos maha sügisel, et leida kõiki osapooli rahuldav lahendus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)