Saarlanna algatas haige sõbra aitamisaktsiooni (6)

Praegu Pärnus elav Saaremaa neiu Hälin otsustas toetada rasket haigust põdenud sõpra ja algatas tema elujärje parandamiseks aitamisaktsiooni.

Hälin rääkis Saarte Häälele, et Triinuga (nimi muudetud) viis teda aastaid tagasi kokku tema endine elukaaslane ning tänaseks on neist saanud väga head sõbrad. “Triinu on 32-aastane. Umbes kümme aastat tagasi avastati tal sidekoekasvaja. Haigusest on ta praeguseks küll paranenud, ent selleks tuli tal veeta kaks aastat ratastoolis ja Haapsalus taastusravis. Tänu tugevale tahtejõule on Triinu küll taas käima hakanud, kuid lonkab siiani.

Nüüd, kui ta on rasestunud, teeb jalg talle põrguvalu ja ta on terviseprobleemide tõttu taas arstide kontrolli all. Põetud haiguse pärast ei saa Triinu ka tööl käia ning seepärast tahangi talle toeks olla,” rääkis Hälin.
Tänu Hälini abile on Triinu peagi sündivale lapsele annetatud juba vanker ja pisut lasteriideidki. Ise ütlevat noor naine sõbrannale tagasihoidlikult, et rohkem abi polegi vaja. Küll ma hakkama saan, kinnitavat ta.

Ent Hälin pole loobunud plaanist Triinu ka edaspidi toetada ning hiljuti pöördus ta abipalvega ka ühe Saare maakonnas heategevusega seotud mittetulundusühingu eestvedaja Aive Tammsalu poole. Tammsalu sõnul ei kahelnud nende MTÜ hetkekski, kas Triinu aidata või mitte.
Nii ongi kõigil headel inimestel võimalus Triinu ja tema peagi sündivat beebit toetada. Eelkõige vajabki peagi emaks saav noor naine väikese poisi riideid. Nende annetamiseks võib võtta ühendust Aive Tammsaluga telefonil 52 48 855 või meili teel heategu@saarlane.ee .
Hälin lisas, et tema omalt poolt koob titale talveks kampsunid ja sipukad.

Janne Nurmik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)