Karuputke koloonia Tuule tänaval (3)

Karuputke koloonia Tuule tänaval

KARUPUTKE EI TOHI PUUTUDA: Tagajärjeks võivad olla põletushaavad, mis paranevad väga aeglaselt. Fotolavastus: Peeter Kukk

Juuli keskel ilmus Saarte Hääles uudis Kuressaare linnas asuvatest karuputkekolooniatest Pikal tänaval kruntidel nr 70, 72 ja 74. Tookord mainis keskkonnaameti looduskaitse bioloog Oliver Parrest, et on laekunud teated kahest uuest võimalikust putkekolooniast Kuressaare linnas. “Kase tänaval ja Tuule tänaval, aga need peab enne ametlikult kolooniaks nimetamist üle vaatama,” sõnas Parrest.

Nüüd on võimalikud karuputkekolooniate kohad üle vaadatud ja tulemused käes. Kuressaare linnas on ametlikult lisandunud üks karuputkekoloonia, mis asub Tuule tänaval. “Tuule tänaval oli tõepoolest kuni paarikümne taimega koloonia, aga Kase tänava kättenäidatud kohas ei leidnud ma ühtki karuputkepoegagi, küllap oli mõne muu putkega segi aetud,” rääkis Oliver Parrest.

Praeguseks ei ole rohkem teateid Kuressaares kasvavatest karuputkedest tulnud, kuid sellegi poolest paneb keskkonnaamet kõigile kodanikele südamele, et karuputkekolooniatega võitlemine on aastatepikkune töö ning kui avastate mõne uue karuputkekoloonia, võtke kindlasti ühendust keskkonnaametiga meiliaadressil oliver.parrest@keskkonnaamet.ee või telefonil 53 061 662.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 59 korda, sh täna 1)