Tallinn pole ainult Eestimaa, tulge külla, tulge külla meile…

Tallinn pole ainult Eestimaa, tulge külla, tulge külla meile…

SIIN ME OLEME: Oma osa oli pärimuspäeva õnnestumises Leisi valla noortel. Hanna-Mari Vilsaar (paremal) sai teadustaja rollis kenasti hakkama.

Kui on selge ilm ja kui on tahe avastada ürgset Eesti pinda… Tallinn pole ainult Eestimaa, tulge külla, tulge külla meile.

Nii laulis Angla kolmanda pärandkultuuripäeva avatuks pärandkultuurikeskuse keraamik ning bändi Maasipoisid laulja ja kitarrist Risto Ränk.
Õiged sõnad ja õige mees seda laulu esitama. Mäeküla Risto on ise läbi ja lõhki maapoiss. Suurlinnade tuledesära pole teda tõmmanud. Ristot jagub nii Orissaare lähistele ettevõtlust arendama kui ka Angla pärandkultuurikeskusse savivoolijaid-huvilisi juhendama.

Suurele publikule südantsoojendav laul esitatud, tõmbas noormees taas töökindad kätte, näitamaks külalistele õigeid töövõtteid.
Ristoga ühes sektoris meisterdas puutööpingi taga tammepuust kappelit (kalakühvlit) puutöömeister Reinis Pihl. Mööbli restaureerimist õppinud ja praegu rahvuslikku puutööd tudeeriv meistrimees kasutas vanu tööriistu, mis praegugi au sees, nagu küüp ja purask. Haamergi oli aastakümneid vana, kuid veel sõna otseses mõttes täies löögijõus.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)