XV merepäevad lõpevad seninägematu tuleetendusega (4)

Tänavused Kuressaare merepäevad lõpetatakse vaatemängulise ja mitmeosalise ilutulestikuga, millest osa efekte pole Eestis varem kordagi veel nähtud. Neljast erinevast osast koosnev tuleetendus algab Raiekivi säärel täna kell 24.

Kultuurivara kultuurikorraldaja Maris Rebeli sõnul on vaatemängu täheks tuleskulptuur “Vana tuletorn”, mille ümber on kogu etendus üles ehitatud. “Etenduse esimeses osas sütivad tuletorni tippu paigutatud rohelised plinkerid, mis sümboliseerivad tuletorni peamist funktsiooni tagada valgust plinkides laevasõidu ohutus.

Teises osas süttivad kahel pool tulekirja hõbedased vulkaanid, et kasvada kolmandas osas üle tõeliseks tulemölluks,” kirjeldas Maris Rebel. Nimelt lendab siis taeva alla 2048 eri värvi tähepommi, moodustades taevas ilusa lillepeenra – just see on efekt, mille sarnast ei ole veel kusagil Eestis taevalaotusse lastud.

Majaka kõrvalt lendavad taevasse omakorda aga värvilised komeedid, kasvades võimsaks krüsanteemide ja daaliate vaatemänguks. Nende kohale ilmuvad purpurpunased ja lillakassinised lilleõied. Ilutule neljas osa pakub paabulinnu sabana taevasse sööstvaid komeete, mis loovad vaatajate pea kohal kõrgel taevas kuldselt plinkiva ja sillerdava lumepilve. Tõeliseks finaaliks plahvatavad aga tulepommid, mis täidavad taevalaotuse sillerdava ja muinasjutuliselt langeva tulekosena.
Kuressaare merepäevade ilutulestiku korraldab Tulekild OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)