Vähipüük on kõva kontrolli all (10)

Saarte Häälele laekunud info kohaselt on selle aasta esimest vähipüügi hooaja nädalavahetust tulnud kontrollima nii Saaremaa oma inspektorid kui ka mitmed lisajõud mandrilt. Allika sõnutsi on lisaks saarlastele kohale toodud ligi kümme lisameeskonda.

Suuremate jõudude kaasamist kommenteerinud keskkonnainspektsiooni nõunik Himot Maran ei soostunud infot kinnitama ega ka ümber lükkama. “Maakonnaväliseid jõude kasutame me n-ö kuumades kohtades ikka. Kas ka kõnealusel juhul, see peaks jääma töölõigu juhtide teada,” rääkis Maran.

Ta lisas siiski, et kõrgendatud tähelepanu vähipüügile kui inspektsioonipoolse kalakaitse ühele prioriteedile peaks olema igati mõistetav. “Saaremaa jõevähi populatsioon on teatavasti Eesti lõikes keskmisest paremas seisus ja see kutsub esile ka suurema püügisurve, mida inspektsioon oma töö planeerimisel peab arvestama,” rääkis ta. “Jõudude mobiliseerimine vähipüügi kontrollimiseks ei ole midagi erakordset, see on olnud osa meie plaanilisest järelevalvest juba aastaid.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)