Ümberilmareisile suunduv abielupaar asub teele Roomassaarest (10)

Ümberilmareisile suunduv abielupaar asub teele Roomassaarest

LÄHEMATE AASTATE TREENINGUTEKS: Et seilamise vahel end rohkem liigutada saaks, on Teedul ja Sirjel muuhulgas kaasas isemoodi jalgrattad, mida annab nii tibatillukeseks kokku pakkida, et hästi ei usugi. Foto: Peeter Kukk

Pisut rohkem kui aasta tagasi turgatas Haapsalu kunagisel linnapeal Teet Kallasveel ja tema abikaasal Sirjel pähe mõte võtta ette üks seiklusrohke merereis – teha emakesele Maale ring peale.

Sel nädalal heisataksegi viimaks purjed ja võetakse kurss Gotlandile, esimesse peatuspunkti. “Sealt edasi Saksamaale ja siis peatume ilmselt natuke Stella Pioneeri (Kallasvete truu jaht – toim) ehitajatehases,” tutvustasid Teet ja Sirje Kallasvee oma esimesi reisisihte. Tehases tuleb peatus teha seetõttu, et kuna nende alus on tänavuse aasta mudel ja alles maikuus kätte saadud, tuleb selle juures mõned asjad veel paika sättida. Purjetamist need küll ei sega, ent kas või ilu mõttes maksab üht-teist siluda. “Siuksed väiksed lastehaigused,” naeris Teet Kallasvee.

Viis aastat seiklust

Plaan ilmareisile minna tekkis Kallasvetel nende endi kinnitusel väga järsku, kuid reisiga alustatakse pigem tagasihoidlikult. Nimelt minnakse kõigepealt paariks aastaks Vahemerele. “Teedul on selle kohta tehtud väga detailne plaan. Ja kui kõik klapib ja meie Stella Pioneerike on tubli ning me ise oleme tublid, siis on siht edasi minna üle Atlandi ja Vaikse ookeani ning seejärel sobivast kohast jälle tagasi tulla,” rääkis Sirje Kallasvee.

Teet avaldas omalt poolt lootust, et selleks ajaks, kui nad kodu poole tagasi suunduvad, on piraatide probleem India ookeanis ka viimaks kontrolli alla saadud. Ja kui kõik läheb tõepoolest nii, nagu peab ja plaanid ette näevad, tervitab kodusadam Rohuküla Teetu, Sirjet ja nende Stella Pioneeri tagasijõudmise puhul 2016. aasta juulis.

Teet ja Sirje on tegelikult päris värsked reisisellid, sest seni kõige pikem sõit ongi olnud Saksamaalt laevatehasest Haapsallu. Uhiuue alusega sõideti ka Muhu väina regatil, mis Teedu sõnul oli suurepärane võimalus jahti testida. “Ütleme, et ekstreemsemates oludes just, sest võistlus on ikkagi võistlus ja seal tuleb paadist võtta viimast,” nentis Teet Kallasvee.

Põnnist peale merele tahtnud

Seilamise pisikuga on Sirjel ja Teedul erinevad lood. Pere naispool nakatus sellesse mõned aastat tagasi kaasa aastatepikkusest entusiasmist. Teet ise on aga merele igatsenud juba viiendast eluaastast peale.

“Tahtsin kangesti purjetama minna, aga ema ei lubanud. Ta kartis väga, et lapsed võivad ära uppuda. Enne kooliminekut tehti mulle aga selgeks, et kui kolmanda klassi olen ära lõpetanud, siis võin purjetamistrenni minna,” meenutas Teet Kallasvee. Sirje rääkis lisaks, et kuigi Teet elas väiksena Haapsalus täpselt mere ääres, oli ema pannud ta purjetamise asemel hoopis klaverit õppima. “Nii ta istus, harjutas klaverit ning ise muudkui vahtis aknast paistvat merd.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 417 korda, sh täna 1)