Hooletu suitsetamine hävitas vana mehe kodu (8)

Hooletu suitsetamine hävitas vana mehe kodu

SIGARETT HÄVITAS MAJA: Kui suur tuli oli kustutatud, jäid päästjad veel valvama, et kusagil uusi tulekoldeid ei tekiks. Peremehe sugulased püüdsid leida väheseid asju, mis tulest ehk kahjustamata jäänud. Foto: Evely Aavik

Eile hommikul põles Pöide vallas Oti külas elumaja, mille elanik õnneks siiski eluga pääses. Tulekahju tekkepõhjus oli päästjate hinnangul hooletu suitsetamine.

“Ma üksi olin seal sees, rohkem pole õnneks kedagi olnud,” ohkas eile nukralt oma kodumaja varemeid vaatav Ilmar, kes ise arvas, et maja võis põlema minna suitsetamisest. Kuidas ta majast välja sai, seda Ilmar päris hästi enam ei mäleta.
“Tal võis ka haigushoog peale tulla,” teadsid pajatada mehe nooremad sugulased, selgitades, miks see õnnetus juhtuda võis. Ilmar oli sel ööl majas üksi, sest raskelt haigeks jäänud perenaine elab hetkel ajutiselt kortermajas.

“Kõik põles ära,” räägib perenaise tütar, lisades, et tuli hävitas ka mööbli, riided ja kõik vajalikud dokumendid. Televiisori olid lapsed haigele emale mõni päev tagasi korterisse viinud. Rusuvalt mõjuv majavare tõi pisara silma mitmele naabrilegi.
Tules hävis ka kogu ehitusmaterjal, mida oli kogutud vana maja pööningule ja millest pidi kõrvale uus maja valmima. Tütre sõnul teavitasid nad ka valda, et inimestel enam peavarju pole ning vallavalitsus lubanud asjaga tegeleda.

Päästjatele tuli 5. augustil kell 8.46 teade, et Pöide vallas Oti külas on elumajas tulekahju. Kui päästeautod kohale jõudsid, oli leek juba katusest väljas.
“Esimene oletuslik põhjus on hooletus suitsetamisel,” ütles operatiivkorrapidaja Rando Lindmäe sündmuskohal, lisades, et lõpliku põhjuse selgitavad siiski menetlejad. Kustutustöödel osalesid päästemasinad Orissaarest, Leisist ja Kuressaarest ning Kõrkvere abikomando.

Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt ütles, et tegemist oli 5 x 8 m suuruse ühekorruselise palkmajaga. “Pool majast hävis täielikult, teine pool sai tugevaid kuumakahjustusi, maja ei ole enam elamiskõlblik,” lausus Matt, kinnitades, et tulekahju sai alguse voodis suitsetamisest.
“Öösel kella nelja ajal oli hooletu suitsetamise tagajärjel süttinud voodimadrats, peremees kustutas põlengu ise ära ja päästjaid kohale ei kutsutud,” rääkis Matt. Hommikul süttis madrats uuesti ja tuli levis kogu hoones. Sugulaste sõnul maja kindlustatud ei olnud.


Tulekahjurohke päev

Otil toimunud põleng ei jäänud aga päästjatel ainukeseks väljakutseks. Kell 10.08 kutsuti päästjad Kuressaares Pikal tänaval asuvasse kortermajja, kus ühes trepikojas tunti suitsulõhna. Põhjuseks oli varem toidu kõrbemisel tekkinud suits, mis levis ülemistele korrustele. Päästjad ventileerisid trepikoja.

Pool tundi hiljem, kell 10.38 põlesid Kuressaares Pikal tänaval kaableid tootva ettevõtte tööstushoone seina vahel soojustusmaterjal ja seinakonstruktsioonid. Tuli levis seina sees kahe ruutmeetri ulatuses, põlengu kustutamiseks võtsid päästjad seina lahti kolme ruutmeetri ulatuses. Sirle Mati sõnul sai tulekahju alguse hoone katusel tehtud katuseparandustööde käigus, kus lahtise tulega sulatati pigi ning säde läks seina vahele ja tekkiski põleng.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)