Saaremaal tõuseb vee hind (20)

Kuressaare Veevärgi nõukogu arutab järgmisel nädalal vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinna tõstmist Kuressaares ja 13 maaomavalitsuses.

AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liige Ain Saaremäel ütles, et praegu on arutusel mitu erinevat hinnatõusuvarianti, mille puhul võib hind tõusta 10–30 protsenti. Ühe kõnealuse võimalusena on kehtestada eraldi hind Kuressaare linnale ja ühine hind kõigile 13 vallale. See variant on praegu lahtine, kuid tooks omavalitsustes kaasa, arvestades kehtivat erinevat hinnataset, küllaltki erineva tasemega hinnatõusu. Kindel on aga see, et elanike jaoks tõuseb hind rohkem kui juriidilistele isikutele.

Ain Saaremäeli sõnul on hinnatõusu põhjuseks üleüldine hinnatõus, mis tõstab tootmiskulusid, teisalt soovib vee-ettevõte tagasi teenida maakondliku torustikuprojekti omaosaluse katteks kulutatud raha.
Kuressaare Veevärk on seotud vee- ja kanalisatsiooniteenuse osutamisega kõigis maakonna omavalitsustes, välja arvatud Torgu ja Laimjala vald. Uued hinnad hakkavad Saaremäeli sõnul kehtima mitte enne viimast kvartalit.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)