Puuetega inimeste miniolümpia toimus uhiuuel staadionil

Puuetega inimeste miniolümpia toimus uhiuuel staadionil

 

30. juulil kogunes Kallemäe veel lõppviimistlusjärgus olevasse koolimajja Saare maakonna 58 julget ja sportlikku indu täis võistlejat, et osaleda miniolümpiamängudel.

Esimene võistlus – 250 meetri läbimine omal jõul – ja ühtlasi ka avadefilee toimusid tartaankattega rajal, kus kõige ees sammus olümpialipuga staažikas koolipapa Arvi Liik (fotol).

Järgmistel võistlustel tuli oma jõuvarusid rakendada juba individuaalselt. Osalejad said jõudu proovida 250 m ja 60 m jooksus, hoota ja hooga kaugushüppes, lestaheites ja jalgrattavõistlusel, kohtunikeks Arvi Liik, Avo Levisto ja Paul Liiv. Ain Koplimäe koos tütar Oonaga aitasid avastada petangimängu võlusid ja järjekordselt tõdeti, et vaatamata puudele saab mingit ala harrastada igaüks.

Pärast pingutavat võistluspäeva koguneti kuulama üllatuskülalist, kes seekord oli kohale sõitnud Pärnust. Tippsõudja, kahekordne olümpiamängude hõbe ja maailmameister ning praegune riigikogu liige Jüri Jaanson pajatas huvitavalt oma sportlaseteest ja sellega kaasnevast tohutust tööst. Kuulajaid huvitas ka nimeka sportlase suhtumine dopingusse ja selle avastamise metoodikasse. Samuti esitati mitu küsimust paraolümpia kajastamise kohta meedias.

Huvitava kohtumise lõpetuseks julgustas Jüri Jaanson puuetega inimesi julgemini tegelema erinevate spordialadega, sest see aitab avastada või välja selgitada olemasolevaid võimeid. Kuulajate hulgas leidus neidki, kes mäletasid Jüri Jaansoni lapsepõlvest, mil ta koos arstidest vanematega Saaremaal elas.
Pärast õhtusööki algasid “mehhaniseeritud” spordialad, mida juba traditsiooniliselt juhendas Paul Liiv. Esimest korda said oma oskusi proovida ka tandemisõitjad.

Õhtu lõpetati karaokega, kus astus üles 12 üksikesinejat, duetti ja triot ning kuna tegemist oli juba traditsioonilise üritusega, siis on esinejate lauluvalikud korraldaja Marju Saare sõnul muutunud üha keerulisemaks ja esinejaid on rohkem. Erinevalt n-ö tavakaraokest oli võimalus esineda bändi saatel, mis muutis kogu ürituse elavaks kontserdiks. Esinejate südikust hindas kolmeliikmeline žürii.
Päeva lõpetas pimeduses öökino filmiga ”Jääaeg”, mille lõppedes algas pikk öövahetund.

31. juuli hommikul mindi pärast einet (siinkohal tänu fantastilistele kokkadele Tiinale ja Katile) loodusretkele, mille juhendajad olid Katre ja Martin Halliko. Loodusretke tegi huvitavaks, et koos matkaga toimus ka pildistamisvõistlus projekti ”Loovus looduses” raames. Paremad fotod pannakse novembrikuus välja Saaremaa PIK-i omaloomingunäitusel.
Need, kes erinevatel põhjustel retkest osa võtta ei saanud, said osaleda kas loovteraapiatundides või nn triatlonil.

Olümpiamängude lõpetamisel autasustati iga ala kolme paremat. Tulemused on kirjas Saaremaa PIK-i veebilehel www.saarekoda.ee .
Saaremaa PIK tänab vabatahtlikke abilisi ja sponsoreid, kelleta oleks meil olnud tunduvalt keerulisem sellist üritust korraldada. Aitäh sponsoritele SA Kuressaare Hoolekanne, perearst Kaalep Koppel, Lemmik + OÜ, FIE Mati Peling, Marje Haller, Kallemäe kool, FIE Raivo Paomees, Lions klubi Kuressaare ning vabatahtlikele Arvi Liigile, Tiiu Randmale, Harri Hansenile, Katre Hallikole, Martin Hallikole, Urmo Saarele, Riivo Saarele, Taavi Preile, Valvu Roostile ja Vitali Nurgale.

Saaremaa Puuetega Inimeste Koda

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 39 korda, sh täna 1)