Kudjape prügila keskkonnamõju läheb hindamisele kolmandat korda

Kudjape prügila sulgemise keskkonnamõjude hindamise seni kaks korda tagasi lükatud aruanne läheb järjekordsele hindamisele augusti keskpaigas. Kuigi prügila juhataja Mihkel Paljak loodab oma sõnul kiirete ehitajate peale, on tööde õigeaegne lõpetamine tõsise kahtluse all.

Viimati juulis esitatud aruanne ei olnud keskkonnaameti hinnangul piisavalt täpne ning seetõttu tuli seda täiendada, parandada ja detailsemaks muuta. OÜ Prügila juhataja Mihkel Paljak ütles, et vaatamata tehtud tööle ei saa kindel olla, et aruanne nüüd lõpuks heaks kiidetakse, sest kõik oleneb ametnikest. Prügila saatus peaks selguma augusti lõpus.

Kui algsete plaanide kohaselt pidi sulgemistööde rahastamistaotlus minema keskkonnainvesteeringute keskusele mullu detsembris ja järgmiseks tähtsajaks oli seatud tänavune augustikuu, on keskkonnaameti heakskiidu puudumine graafiku nüüdseks totaalselt segi paisanud. Seetõttu ei ole ka kindel, kas prügila ikka õnnestub õigel ajal ja reeglitekohaselt sulgeda. “See on paljuski ka hankeküsimus – kes on võimeline selle õigeks ajaks valmis ehitama, on ka hanke võitja,” ütles Paljak.

Nõuetele mittevastavais Eesti prügilais lõpetati prügi ladestamine 2009. aasta juuli keskel ning 2013. aasta 16. juuliks peavad kõik need prügilad olema korrastatud. Kui prügilat tähtajaks ei suleta, saab vastavalt jäätmeseadusele rakendada sunniraha kuni 32 000 eurot.
Keskkonnamõjude hindamise aruande avalik arutelu toimub 19. augustil kell 14 Kuressaare linnavalitsuse saalis.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)