Merepäevade eriilmeline muusika: Ladina-Ameerika tuntumast rastamehest lustibändini Kala (1)

5. august:

21.00 – Abraham’s Cafe
Abraham’s Cafe on noori ja ambitsioonikaid muusikuid ühendav kooslus, mis viljeleb traditsiooniliste juudi ja araabia meloodiatega segunenud rütmikat folk- ja džässmuusikat. Ansambel loodi 2010. aasta kevadel ja koosneb eranditult Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli kasvandikest.

22.00 – Quique Neira
Quique Neira on Tšiilist pärit eksootiline laulja, kes ühendab oma muusikas reggae- ja latiinorütme juba alates 1990-ndatest aastatest. Kuressaares esineb ta koos JAH Rock Family’ga. Ta on unikaalse häälega andekas helilooja ja produtsent, keda tunneb kogu Ladina-Ameerika. QN on nimetatud latiino-reggae karismaatiliseks ikooniks, kes kohtab igal pool sooja vastuvõttu. Selle tõenduseks on kasvõi see, et 2006. aastal omistati QN-le Tšiili rahvuslik muusikaauhind. Teda peetakse Bob Marley ideede jätkajaks Lõuna-Ameerikas: hea rütmika ja sotsiaalkriitilise sõnumi ühendajaks muusikas.

Rahvuslikuks rastameheks kutsutud QN on oodatud külaline kõikidel suurematel Lõuna-Ameerika festivalidel. Esimene ülesastumine Euroopas oli 2008. aastal ja kohe ühel kõige prestiižemal Euroopa muusikafestivalil Montreuxs Šveitsis. Sama JAH Rock Bandiga tuldi tagasi Euroopa turneele 2010. aastal ja esineti kuuel suurel rahvusvahelisel festivalil. Selleaastasel Euroopa turneel on üheks vahepeatuseks ka Kuressaare merepäevade lava, kust minnakse edasi Stockholmi. Quique Neira nime all astuvad Kuressaares üles nii QN solist ise koos seitsmeliikmelise JAH Rock Bandiga. Neid soojendab alates kella 22 DJ Ahto Kruusman.

6. august:

20.30 – Fernando Noronha & Black Soul
Fernando Noronha & Black Soul on loodud 1995. aastal. Need eksootilised Brasiilia artistid on esinenud paljudel Ameerika ja Euroopa suurtel festivalidel.

22.00 – Kala, Sepo Seeman ja sõbrad
Ansamblisse kuulub eesti muusikute ja koomikute koorekiht, eesotsas Venno Loosaare ja Sepo Seemaniga. Aastate jooksul on ansambel pakkunud publikule silmailu vaimukate kostüümide ja vahvate paroodia-
lugudega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 75 korda, sh täna 1)