Kaarma küla joogivees elab kolibakter (1)

Kaarma valla Kaarma küla elanikud on mures oma joogivee pärast, sest eelmisel nädalal tehtud proovid näitasid, et vees elab kolibakter. Ametnike sõnul võis vesi saastuda nõuetele mittevastava kanalisatsiooni tõttu.

“Pumbamajast võetud proov näitab liigset kolibakterit ja torud on roostes, mistõttu vesi on raua maitsega ja pruun,” kirjutasid külaelanikud Kaarma vallavalitsusele kirja, lisades, et suuremad lekkimised on trassi lõpus. Lisaks elanikele tarbivad sama pumbajaama vett ka Kaarma spordimaja kasutajad.
Kaarma vallavanema Margus Mägi sõnul teavitasid inimesed valda probleemist tõepoolest ning tema on info edastanud keskkonnaspetsialistile.

Nimetatud pumbamaja on Mägi sõnul eravalduses ja seega tuleb elanikel endil torustik välja vahetada. Vallavanem lisas, et üks kinnistu kuulub seal ka vallale ning vald paneb kindlasti oma osa.
“Selle kirja alusel saame info teadmiseks võtta,” ütles Kaarma valla keskkonna peaspetsialist Kairi Niit, lisades, et avaldusele oli kaasa pandud ka veeanalüüs ning sellest lähtudes on vee saastumise põhjustanud nõuetele mittevastav kanalisatsioon.
Külaelanikud ja vallaametnikud arutavad lähiajal, kuidas see probleem lahendada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 184 korda, sh täna 1)