Saaremaa maanteedel ja laevadel tantsitakse maha ligi 80 kilomeetrit

Kui rahvatantsijal oleks odomeeter, näitaks see pärast TeateTantsu Saare maakonna etapi läbimist umbes 80 kilomeetrit. Distantsi ei läbi siiski üks vapper jalakeerutaja, vaid teekond on ära jaotatud 228 paari ehk 456 tantsija vahel.

TeateTantsu eesmärgiks on läbida lakkamatult tantsides ja musitseerides tuhat kilomeetrit ja 15 maakonda ning ühendada sel moel Eesti rahvas. Üritus saab avalöögi 20. augusti hommikul Tallinnas raekoja platsil ning jõuab seal samas lõpule 28. augustil. Saaremaale jõutakse ööl vastu 25. augustit, kusjuures tantsimist jätkatakse ka praamil. Iga paar läbib Saaremaal umbes 300 meetrit ja annab siis teate üle järgmistele.

Teekond liigub mööda Kuivastu maanteed, keerab Ratlast Selja poolt ja viib siis Leisi maanteel kulgedes Triigi sadamasse. TeateTantsu kohalik korraldaja Krista Lember ütles, et kuna saarel tuleb kõike planeerida lähtuvalt praamiaegadest, korraldatakse Anglas aja parajaks tegemiseks ka väike simman, kus saavad osaleda lasterühmad, keda turvalisuse kaalutlustel teedele ei lasta.

Kogu üritus on turvatud ees ja taga liikuvate autodega, rahvatantsijatele mängitakse tantsumuusikat lahtisest masinast nii plaadilt kui ka otse lõõtsast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)