Kopterite puudus Kuressaare haiglale muret ei tekita (4)

Esmaspäevast alates on kõik kolm piirivalve helikopterit korraga rivist väljas olnud. Kuressaare haigla juht Viktor Sarapuu selles probleemi ei näe ja tema kinnitusel saab haigla häda korral hakkama.

Piirivalve koptereid kasutab Kuressaare haigla kriitilises seisundis haigete mandrile transportimiseks. Kuigi selliseid juhtumeid aeg-ajalt ette tuleb, pole helikopterite puudus viimastel päevadel haigla tööd takistanud ja Sarapuu sõnul ei tasu olukorda üle dramatiseerida. “Ma ei näe siin mingit probleemi,” ütles ta, “ühendus on täiesti olemas. Kui saab, läheme autoga, kui on vaja, kasutame lennukit.” Rohkem Sarapuu seda teemat kommenteerida ei soovinud.

Seda, kas hädaolukorras on võimalik leida kusagilt mõni kopter või mingi muu transpordivõimalus, ei osanud öelda ka piirivalve lennusalga ülem Allan Oksmann. “Meie pakume teenust, eks see on pigem meditsiinitöötajate teema,” sõnas ta. Küll aga tunnistas Oksmann, et kriitilistes olukordades on vajadus kopteri järele olemas, ja andis lootust, et algsete plaanide kohaselt peaks Kuressaare tulevikus oma kopteri saama.

“2013. aasta jooksul saab maja valmis, ent millal sinna alaline kopter tuleb, me praegu kindlalt öelda ei saa, sest selleks oleks vaja neljandat masinat. Eks me seni organiseerime jõudumööda valmidust,” lausus Oksmann, selgitades, et uue helikopteri soetamine sõltub valitsuse vahenditest.
BNS-i andmetel peaks tänase päeva jooksul vähemalt üks piirivalve kopteritest töökorda saama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)