Säravate silmadega maailma äärelt

Säravate silmadega maailma äärelt

Sõbrunemine kohalikega.
Foto: Erakogu

30-aastane Saaremaa mees Mihkel Olop räägib säravate silmadega, kuidas ta maailma äärel käis, paduvihmas piipu tõmbava hipiga jõule veetis, ujutuste ajal veevangis passis, kängurutele pai tegi, kombainijuhtimise ära õppis ja sellest kõigest suurt mõnu tundis.

Sellest kuuleme aga vaid korraks, sest juba viiendal augustil viskab ta seljakoti selga, võtab telgi kaasa ja põrutab Austraaliasse tagasi. Ta ei ole esimene ega viimane – eestlasi pageb Austraaliasse nii palju, et Darwinisse on tekkimas lausa saarlaste kommuun.

Kui enamasti läheb eestlane Austraaliasse, et seal ühes ja samas farmis hommikust õhtuni tööd rabada, siis Mihklist küll sellist muljet ei jää. Nägu on tal šokolaadipruun ja käte peal paistavad keskmised musklidki, ent apelsinikorjamisest ville või tüdinud silmi ma küll ei märka. Pigem on tal suu kõrvuni ja energiat üle.

“Ma läksin sinna töötama, et reisida, mitte vastupidi,” ütleb Mihkel ja jätkab: “Austraalia on nii suur ja ilus, ühe koha peal töötades ei näe eriti midagi.” Eelmisel sügisel üüris toona IT-alal head karjääri tegev 29-aastane Mihkel korteri välja, pakkis oma elu kokku ja põrutas, suur kott seljas, Austraaliasse. Ega ta eriti ette ei mõelnudki, ainus plaan oli aastaga kauget mandrit näha nii palju kui võimalik.

Esmalt plaanis noormees aga veidi puhata ja lendas ookeani äärde Gold Coasti surfiparadiisi. Olemine muutus seal lausa nii ilusaks, et ähvardas Austraalia avastamist segamagi hakata. “Õppisin lainesurfi ja puhkasin, hea elu hakkas nii meeldima, et ei tahtnudki ära minna,” naerab Mihkel.

Eestlaste seiklushimu kadumise pärast ei tasu aga muretseda, sest seda tuletab Austraalia hindade jaoks liiga õhuke rahakott ikka lõpuks meelde. “Viimaks mõtlesin, et peaks ikka tööd otsima ja edasi liikuma, seal on elu nii kallis, et ilma tööta pikalt vastu ei pea.”

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)