26-meetrine madu on leidnud koha Sepa pere voodi all (7)

26-meetrine madu on leidnud koha Sepa pere voodi all

TÖÖHOOS: Tänu Liivi nobedatele näppudele võtab uss nii kaalus kui ka pikkuses hästi juurde.
Foto: Aare Laine

Kui ajakirjanik Nasval Männituka talu elutuppa sisse astus, oli enam kui veerandsajameetrine 11-aastane madu pere magamistoa voodi alt koha suures toas kamina juures sisse võtnud.

Perenaise Liivi Sepa paitamisele “loomake” ei reageerinud, lubades ennast vabalt kas peast või sabast ülespoole sikutada, demonstreerimaks nii oma kirevat kostüümi, kohati rohekat, siis kullakarvalist, seejärel punakat tooni, tõstes esile oma värvikirevust.

Ligi kümnekilone uss paistis olevat nii laisavõitu ja ükskõikne, et võõra tulek teda üldse ei kõigutanud.

Aitab nüüd udujutust. Tõehetke välja tuues anname teada, et Männituka talu madu polegi elusloom. Tegu on perenaise loominguga, kommipaberitest meisterdatud “lemmikloomaga”, mis käsitööd armastava Liivi Sepa käe all 11 aastaga pidevalt pikkust ja kaalu juurde võtnud.

Kust siis Tartu ülikooli lõpetanud, Saaremaa tarbijate ühistus ökonomistina töötav Liivi Sepp niisuguse kiiksu sai, et hakkas 2000. aastal kommipaberitest ussi meisterdama?

“Tegin hästi palju oma perele maisipulkadest ja iirisekommidest magustoitu. Kommipaberid viskasin pliidi alla. Ühel päeval aga mõtlesin, et ajan nööri paberitele sisse, et lõpuks teada saada, kui palju me komme üldse tarbime,” andis Liivi Sepp ideest teada.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)