Lause puhketalu Kuldse Trio muuseumiga

Lause puhketalu Kuldse Trio muuseumiga

NÄITLEJA, MUUSIK, ETTEVÕTJA: Mihkel Smeljanski on oma Lause puhketalus rahu ise. Kuldse Trio muuseum on üheks magnetiks, miks Lauset külastatakse.
Foto: Aare Laine

Tänavuse turismihooaja haripunktis napib mõnel pool Saaremaal isegi majutuskohti. Kas Saaremaa suvekülalised ka turismi- ja puhketaludes peatuvad? Valjala valla Jursi küla Lause puhketalu peremees Mihkel Smeljanski ei kurda, kliente jagub.

“Praegu on talus 11 soomlast. Tegemist ei ole turismigrupiga. Kõik on eraldi tulnud, selles mõttes fantastiline. Üks pere neist on käinud meil isegi vist juba kümme aastat. Kolmapäeva õhtul enne äikest tulid veel kaks külalist. Inimesi ikka käib,” andis ennekõike näitlejana ja populaarse bändi Kuldne Trio liikmena tuntuks saanud Mihkel Smeljanski teada.

Praegune Lause peremees peab talu ostmises peasüüdlaseks oma kolleegi Sepo Seemanit.

“Sepo oli trios meie kolmas liige. See oli vist 1997. aastal, kui Sepo ütles, et Valjala kandis, Kallemäe ja Valjala vahel on üks talu müüa. Raha liikus tollal rohkem. Mõtlesin siis, et miks mitte. Tuli välja, et enne oli see Marek Demjanovi (näitleja ja teatrijuht – A. L.) oma. Alguses mõtlesin, et see jääb suguvõsa omaks. Kuna turismitalusid tekkis siin ja seal, hakkasime mõtlema, et võiksime ka ise selle asjaga pihta hakata,” meenutas Mihkel Smeljanski eelmise sajandi lõpus tehtud otsust.

Esimesed külalised saabusid Lause tallu Austraaliast. “Need olid Austraalias elavad eestlased. Tookord olid hooned veel renoveerimata. Kõik oli vanaviisi. Nüüdseks oleme teinud kõva remondi. Proovime neid edasi remontida,” jätkas peremees juttu.

Praegu taotleb Lause puhkemaja Euroopa Liidu struktuurfondidest toetust ühe vana hoone renoveerimiseks. Edaspidi kavatsevad Lause puhkemaja omanikud Mihkel ja Ivi ka koolitusi läbi viima hakata, õigemini koolituste tarvis ruume välja üürima.

Loe edasi tänasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 441 korda, sh täna 1)