Saarlasest asjur jõudis Afganistanist koju

Üleeile oli viimane tööpäev kaks aastat Kabulis Eesti asjurina viibinud Tanel Sepal. Eile kodupinnale jõudnud Sepp ootab nüüd võimalust minna Panga pangale ja rahulikult mõtiskleda.

“Üks asi, mida Afganistanis viibimine õpetas, on kindlasti see, mida tegelikult tähendab vabadus,” ütles Sepp eile. “Kui lennuki pealt maha sain, viskasin asjad tuppa ja läksin kohe linna (Tallinna – toim) jalutama,” kirjeldas endine asjur oma saabumist, lisades, kui eriline on tema jaoks see, et saab täiesti vabalt ja piiranguteta linnas jalutada ning kõikjale minna.

Oma ametiaja ekstreemseimaks kogemuseks nimetab Sepp eelmise aasta 26. veebruari, mil tema hotelli juures plahvatas mitu pommi ning lähedal asuvates tubades toimus tulevahetus. Nüüd ootab diplomaat saaremaisest rahust kontrasti eelnevatele aastatele.

Oma ametiajaga jäi Sepp rahule, öeldes, et andis endast selle aja jooksul parima. “See ametikoht ületas kõik mu ootused. Arvasin, et saab olema raske ja põnev, aga oli veel raskem ja põnevam,” ütles Sepp.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)