Pädaste restoranidesse Muhus ja Tallinnas otsitakse abitööjõudu (2)

Eesti tipprestoranide, Pädaste mõisas asuva Alexandri ja Tallinnas asuva restorani Neh peakoka Peeter Piheli sõnul on neil paaril kuul tööd rohkem kui kokkadel jaksu.

Pihel kuulutab abijõu vajadust humoorikalt ka suhtlusvõrgustikes: “Kui sa arvad, et sa teed enda emast ja vanaemast paremini süüa, siis anna mulle kohemaid teada!”

“Kuna meil on kaks kuud kattumist, see tähendab, et Pädaste ja Neh on korraga lahti, on abikäsi hädasti vaja,” nendib Pihel. Tema meeskonnast keegi lahkumas ei ole, vaid osa suviseid töölisi peab Piheli sõnul taas kooli minema.

Suvistest praktikakohtadest rääkides nendib Pihel huvitavat sündroomi, et Pädastesse satuvad praktikale pigem mandrilt tulevad noorkokad. Peamiselt Kehtnast. Kuressaare ametikoolist eriti sinna ei kiputa.

“Paraku nii see on, et sel suvel tuli Kuressaare ametikoolist meile praktikale vaid üks esimese kursuse noorhärra ja seda ka enda huvist,” räägib Peeter Pihel, kes ise ja kelle parimad abilised on Kuressaare ametikooli kasvandikud.

Eesti kolme parima aastakokaga töötavate restoranide peakokk arvas, et ehk soovivad noored kodust kaugemal ringi vaadata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)