Digilevi tekitas nõutust (3)

Ajalehe toimetusse pöördus Kuressaares elav vanaproua, kes kurtis, et tal olevat probleeme digitelevisiooni tasuta programmide vastuvõtuga.

Vanaproua sõnul on tema digiboksiga varustatud teler küll ühendatud kortermaja ühisantenniga, aga sellest hoolimata ilmuvat ekraanile pidevalt kiri – signaal puudub. Sama probleem pidavat olema ka mõnel tema naabril, kes samuti kasutavad tasuta digitelevisiooni vastuvõtu võimalusi.

Vastuse saamiseks pöördusime tehnilise järelevalve ametisse (TJA). TJA peadirektori asetäitja Priit Soom ütles, et nende andmetel Kuressaares digitelevisiooni vastuvõtuga probleeme ei ole. Sama kinnitas ka TJA avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma, kes märkis, et hetkel ei ole Saaremaalt nende ametile laekunud ühtegi digi-TV kvaliteeti puudutavat kaebust. “Samuti ei ole AS Levira meid teavitanud ümberkorraldustest oma võrgus,” lisas ta.

Anu Võlma loetles mitu põhjust, millest võib praegusel juhul telepildi puudumine tingitud olla. Näiteks võib olla viga ühisantennisüsteemis, tubased kaablid või pistikud võivad olla katki või vigastatud, katusel olev antenn on valesti suunatud, ülilevi jne.

“Et aga levihäirete põhjustes täpsemalt selgusele jõuda, soovitaksime vanaproual esitada TJA-le häireteade,” ütles ta, “siis saaksime asjaolusid täpsustada ja vajadusel teha kohapeal signaali mõõtmisi.”

Siinjuures kõigile, kel on digitelevisiooni tasuta programmide vastuvõtuga probleeme, teadmiseks TJA kontaktandmed häireteate edastamiseks: telefonid 66 72 100 ja 52 62 030 või e-post mon@tja.ee .

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)