200-pealine laager Tehumardil (6)

200-pealine  laager Tehumardil

LEMMIKKOHT: Taaskord rivistusid noorkotkad ja kodutütred Tehumardil, et armsaks saanud paigas laagrit pidada.
Foto: Peeter Kukk

Eile lõunal kogunes Tehumardil ligi kakssada laagrilist, et ühiselt kuulutada alanuks 11. noorte kotkaste ja kodutütarde laager. Koosviibimine kestab kolm päeva ja kaks ööd ning laagris on kokku 200 inimest: üle saja tüdruku ja üle viiekümne poisi, lisaks veel teenindav personal, toimkond, juhendajad, toetajaliikmed ja kaks praktikanti ülikoolist.

Laagri ametlikuks avamise märgiks riigilipu heisanud Salme kodutütar Heddi Pruul ütles Saarte Häälele, et tema on juba kolmandat aastat järjest laagris ja tuleb kindlasti veel. “Hästi huvitav on erinevates laagrites käia. Palju erinevaid tegevusi ja uusi sõpru,” sõnas Pruul. Alanud laagrist ootab kodutütar huvitavaid elamusi ja palju uusi sõpru.

Teine lipuheiskaja, Valjala noorkotkas Margus Tüür ootab laagrist sisukat tegevust ja et saaks Tehumardi karjääris ikka palju ujuda. Kolmas laagriaasta on Tüüril käsil just seetõttu, et noormehele on varem laagrist väga hea mulje jäänud, seepärast on tahtmine ikka ja jälle tulla. Põhjus, miks noormees organisatsiooniga Noored Kotkad liitus, oli lihtne: “Miks mitte? Kodus pole midagi teha ja siin on tore, tegevust on alati.”

Laagri avamisel kõnelenud Kalle Laanet, kes on noorte kotkaste vanemate kogu liige, arvas, et kõige olulisem on see, et lapsed tulevad kodudest välja, ema-isa tiiva alt ära, peavad kaks ööd ja kolm päeva ise hakkama saama, küll jah juhendajate ja toetava personali pilgu all. “Siiski on nad iseseisvad ja peavad hakkama saama erinevas vanuses kaaslastega, peavad suhtlema ja teatud korda järgima,” ütles Laanet.

Kohe pärast avakõne pidid noored kotkad ja kodutütred moodustama kümne minutiga võistkonnad kõige esimeseks jõukatsumiseks, milleks oli takistusrada. Lisaks said noored osa käelisest tegevusest: maalisid kive ja tegid soolatainast. Nagu laagritele kohane, ei jäänud seegi ettevõtmine tutvumisõhtu ja seltskonnamängudeta. Ööbitakse telkides.

Tüdrukute ja poiste päev eraldi

Täna tehakse noortelaagris isemoodi ajalugu. Nimelt on esimest korda tüdrukute ja poiste päev eraldi. Tüdrukud õpivad rivis kõndimist, telgi kärmelt ülespanemist ning meeskonnatööd. Poisid omakorda saavad lihtsamaid nippe enesekaitseks, tutvuda sõjatehnikaga ning toimub riviõpe.

“Mõte tuli sellest, et noormehed on öelnud, et nad tahaksid tegeleda rohkem mehelike asjadega,” ütles kodutütarde ringkonna vanem Tiia Kütt, lisades, et alles laagri lõpus saab teha kokkuvõtteid, kas selline poiste ja tüdrukute eraldamine toimib või ei.

Tehumardi vaim toob ikka ja jälle tagasi

“Tehumardi oma vaim – see on see, mis olema peab!” sõnas Tiia Kütt. Kuigi talvel hakati mõtlema laagriplatsi muutmisele, siis lapsed olid nõus ainult Tehumardiga, kuna seal on oma vaim ja ka koht on omaks saanud. Selle nimel teevad rühmad terve aasta tööd, et saaks suvel laagrisse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)