Kuhu minna

Teisipäev, 26. juuli

KINO
Diva suletud.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 16 Küllike Pihlapi ja Tõnis Laanemaa kunstinäituse Eesti tants/folk 2010/2011 avamine. Tõnis Laanemaa on tuntud vanema põlvkonna graafik, kes on lõpetanud Tartu kunstikoolis maalimise eriala ja Eesti kunstiakadeemias graafika eriala. Laanemaa on kunstirühmituse ANK 64, Eesti kunstnike liidu ja Eesti vabagraafikute ühenduse liige. Ta on osalenud paljudel näitustel nii kodu- kui ka välismaal. Aktiivse näitusetegevuse vahele jätkub vanameistril aega ka kunstihuviliste koolitamiseks. Küllike Pihlap õpib Eesti kunstiakadeemias graafilist disaini. Ta on mõnda aega õppinud kunsti ja disaini Londonis ning enne EKA-sse astumist täiendas ennast Tõnis Laanemaa kunstistuudios. Õpetaja ja õpilase sõprussuhtest kujunes tulemuslik koostöö. Võrdväärsete partneritena on autorid teinud mitu ühisnäitust üle Eesti: Jõgevamaal, Võrumaal, Valgamaal jm. Näitusel Eesti  tants/folk  2010/2011 näeb fototöötlusi pärimusmuusika festivalidelt. Fotokompositsioonid on kahe autori oskuste süntees, milles ühinevad fotograafia, graafika ja arvutimaailma kujundusprogrammid. Näituse tutvustuseks lisab Tõnis Laanemaa: “Eesti tantsukunst on viimastel aastatel mitmekesistunud ning avardunud. Kunstnikud on seisatanud tantsuhoo kõige väljendusrikkamal hetkel, tabades graatsiat, rütmi ja pühendunud hingust. Tööde aluseks on Viljandi Folk 2009/2010, Mäetaguse, Austla, Karala lauljad ja tantsijad.” Näitusele on loonud taustamuusika Taavi Laatsit. Näitus Eesti tants/folk 2010/2011 jääb avatuks kuni 14. septembrini 2011.

SPORT
Kuressaare tennisekeskuses tenniseturniir Tele2 Saaremaa Open.
Aste staadionil Saarte Investeering – Saaremaa meistrivõistlused jalgpallis. Kl 19 Kaarma VC vs. Leisi JK. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

Kolmapäev, 27. juuli

KINO
Diva suletud.

TEATER
Kuressaare linnuse hoovis kl 20 Monoteatri suvepäevad. Jan Uuspõllu, Chalice’i ja Orelipoisi kontsertetendus Isa. Umbes kaks tundi kestva etenduse jooksul viiakse vaataja tempokale ja humoorikale jalutuskäigule, mille jooksul saame põhjaliku ning kiire ülevaate, mis toimub ühes peres alates lapse saamise mõtte tekkimisest kuni lapse kolmeaastaseks kasvamiseni. Ja seda kõike noore mehe pilgu läbi. Täispilet 12 €, sooduspilet 10 €. Sooduspilet kehtib õpilasele, üliõpilasele ja pensionärile koos soodustust tõendava dokumendiga. Lapsele kuni 7 a (k.a) on sissepääs tasuta. Kõikide etenduste piletid on saadaval Piletilevis ning tund enne etenduse algust kohapeal.

SPORT
Viiase staadionil Saarte Investeering – Saaremaa MV jalgpallis. Kl 19 FC Taritu vs. Torgu. Korraldab Saaremaa JK aaMeraaS.

TEATRI EELTEADE

Neljapäeval, 28. juulil, laupäeval, 30. juulil ja pühapäeval, 31. juulil Orissaares Püharisti õuel kl 19 suveetendus “Mikumärdi”. Lavastaja Ellen Teemus. Pilet 4 €. Vaheajal kohvik. Info tel 52 17 700.
Pühapäeval, 31. juulil, laupäeval, 6. augustil ja pühapäeval, 7. augustil kl 20 Salme vallateatri esituses Salme rannapargis suvelavastus A. Mälk/ S. Raudsepp/ V. Uibo “Läänemere isandad”. Pääsmed 3 € ja 2 € (pensionärid ja õpilased) müügil tund enne algust koha peal. Info 51 12 757, Maire.
1.–5. augustil kl 19 ja 6. augustil kl 18 Kuressaares Veski tänava Sadamaaidas “Morten lollide laeval”. Autor Kaspar Jancis, lavastaja Aare Toikka, kunstnik ja muusika autor Kaspar Jancis, koreograaf Kaja Kann, muusikat teeb ansambel Kriminaalne Elevant, mängivad Ott Sepp, Liisa Pulk, Juss Haasma, Aarne Mägi, Jörgen Liik. Tsirkuseartistid: akrobaat Lisa Angberg (Rootsi) ja žonglöör Kaj-Mikael Schütt (Soome). Koguperelavastuse “Morten lollide laeval” aluseks on võetud 2010. aasta kevadel ilmunud Kaspar Jancise lasteraamat “Seiklus Salamandril”. Lavastus, milles keelelisel osal on täita minimaalne roll, ühendab endas erinevaid meediumeid: teatrit, tsirkust, mustkunsti ja animatsiooni. Lavastus rändab augustis laeval Runbjarn mööda Läänemerd, viies etendused Saaremaale, Hiiumaale, Mariehamni ning Euroopa kultuuripealinnadesse Turusse ja Tallinna. Lavastus valmib Kuressaare Linnateatri koostöös VAT Teatriga. Piletid hinnaga 8/6 eurot teatri kassast, Piletimaailmast ja Piletilevist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)