Peetri kogus on 1125 erinevat õllepurki (7)

Peetri kogus on 1125 erinevat õllepurki

ÕLLEPURKIDE KOGU: Mitmekülgne ja kirju sauna eesruum, kus riiulitele on seatud üle 1200 tühja õllepurgi, mille sisu on kollektsionäär Peeter ise ära maitsnud.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaares elaval ja Tallinnas töötaval Peetril on omalaadne kogu, mis koosneb tühjadest õllepurkidest. Hubasesse saunaruumi enda meisterdatud riiulitele on mees üles seadnud 1125 erinevat purki ning ükski neist ei kordu. Kollektsiooni teeb eriliseks asjaolu, et kõik õlled on mees ise ära proovinud.

“Kõik on ära maitstud. Kogusse lähevad need purgid, mille olen ise ära joonud. Neid on päris palju, aga aastaid on ka palju läinud,” ütleb alates 1993. aastast hobiga põhjalikumalt tegelenud mees. Esimesed purgid kogunesid Peetril 1988. aastal, aga kuna tal ei olnud neid tol ajal hoida mujal kui töö juures, siis need sai endale Karksi-Nuia õlletehasest üks noor-isand, kes ka samasuguse hobiga tegeles ja need tookord endale kauples.

1993. aastal, kui Peetril sai restaureeritud Saaremaal asuva sauna eesruum, on kogu ka väga jõudsalt kasvanud. Suvel elab pere tavaliselt Saaremaal ja kuna sauna tehakse kaks korda nädalas, siis sauna juurde kulub õlu alati ära.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 150 korda, sh täna 1)