Lambakasvatajate eluolu pakub laiemat huvi (3)

Lambakasvatajate eluolu pakub laiemat huvi

KASUKAS MAHA: Läinudaastasel jaanimessil Aurigas demonstreeris lamba käsitsi pügamist Tuuli Kotka.
Foto: Alar Allas

Saare maakonna lambakasvatajad ei tohiks praegu kuidagi tunda, et nende tegemised kedagi ei huvita. Tänase päeva seisuga on läbi viidamas kaht uurimust, millest üks läheneb teemale pisut majanduspraktilisema, teine kultuuriloolisema poole pealt.

MTÜ Saaremaa Villa osalusel toimuva rahvusvahelise projekti KnowSheep (e k ‘tunne lammast’) raames on piirkonna lambakasvatajatele välja saadetud küsimustikud, mille eesmärgiks on selgitada välja väikeettevõtluse vormis toimuva lambakasvatuse olukord ning arenguvõimalused ranniku- ja saarealadel Läänemere piirkonnas.

Laiali jagatud küsitluslehti pole aga kohalikud talunikud varmad täitma. Arusaadav, kui põhjuseks on olnud suvine heinategu, kuid sellegipoolest loodavad projektipartnerid, et lambakasvatajad leiavad aja küsimustele vastamiseks, kuna majanduskeskkonna võimalustest ja väljakutsetest ei olegi muul moel võimalik infot hankida.

MTÜ Saaremaa Villa juhatuse liikme Karen Allase sõnul pole regiooni lambakasvatust sellises mahus kunagi varem uuritud ning saadavatele vastustele tuginedes töötatakse välja saarealade lambakasvatuse strateegia.

Lisaks sellele, et ankeedis tuleb jagada faktilisi andmeid oma talu hetkeseisu kohta (palju on loomi, mis tõugu, kus karjatatakse jms), on suur osakaal ka tulevikuplaanidel – millisena nähakse oma talu mõne aasta pärast, kuhu tahetakse lambakasvatusega areneda, mida saavutada. Küsimustega on muuhulgas kaetud turundus, reklaam, koostöö teiste ettevõtjatega, riigi ja Euroopa Liidu toetuste tähtsus, turustamine, keskkonnasõbralikkus.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)