Pensionäride aktiiv ühines pöördumises riigikogu poole (10)

Pensionäride aktiiv ühines pöördumises riigikogu poole

VAESUSE VASTU: Tiiu Kallase sõnul andsid pöördumisele allkirja ka õppepäevast osavõtnud. Allkirjade kogumist on alustatud juba Kuressaares ja mitmes vallaski.
Foto: Aare Laine

Saare maakonna pensionäride ühenduse aktiivi õppepäeval Angla pärandkultuurikeskuses voolisid osalejad juhendaja õpetussõnade järgi savi ja arutasid päevakajalisi küsimusi.

“Eesti pensionäride liidu ühenduste volikogu saatis meile avalduse, mis esitatakse riigikogus esindatud erakondadele. Vahetasime mõtteid ka selle üle,” teavitas aktiivi juhataja Tiiu Kallas.

Avalduses on öeldud, et Eesti pensionäride liidu ühenduste volikogu arutas 17. mail palgalt võetava pensionikindlustuseks määratud sotsiaalmaksu ülempiiri kehtestamist alates 4000 eurost. Volikogu leidis, et ülempiiri kehtestamine vähendab laekumisi riiklikku pensionikindlustusse vähemalt 4–5 protsenti.

“Sellega seoses rikutakse Eesti inimeste võrdse kohtlemise printsiipi ja seda olukorras, kus meie sotsiaalkaitse kulud suhtena SKP-sse on madalaimad Euroopa Liidus. Sotsiaalkaitse probleemid süvenevad ja seda eriti pensionäride puhul,” täheldas Tiiu Kallas.

Pensionär kulutab iga päev toidule, transpordile, eluasemele, tervishoiule ja muule eluks vajalikule. Need kulud on jõudnud 92 protsendini keskmisest pensionist.

Veel avaldasid pensionärid protesti hindade ülikiire tõusu vastu. “Iga teine üksi elav pensionär elab alla vaesuspiiri. Enne valimisi lubati, et elektri hinda ei tõsteta. Tänaseks päevaks on konkurentsiamet kinnitanud Eesti Energia jaotusvõrgule võrguteenindustasuna 13-protsendilise hinnatõusu alates 1. augustist 2011,” kommenteeris Kallas pöördumise teksti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)