Vilsandi esimene laulupidu pani saare rõkkama

Pühapäeval trompetihelide saatel lipu langetamisega päädinud X ülemaailmsed vilsandlaste päevad tõid saarele leelotama rekordarvu lauljaid, pillimehi ja tänulikke kuulajaid. Kui reede oli mõeldud tõsisematele teemadele, kus arutati saare eluolu aineil, siis laupäevast kujunes tõeline pidupäev, millest oli osa saamas inimesi kodu- ja välismaalt, kokku kolmesaja ringis.

Vilsandi I laulupeo rongkäigus marssisid Pagana, EÜE Väinamere, Tartu rahvaülikooli ja Kihelkonna segakoor ning puhkpilliorkester Saku kõrvuti kohalike vilsandlaste ja nende külalistega. Loomulikult ei puudunud kontserdilt traditsiooniliste laulupeolaulude kõrvalt ka hetkel kaugel meredel seilava saarevahi Jaan Tätte looming.

20 aastat tagasi kodanikualgatusena välja käidud idee kutsuda iga kahe aasta tagant saarele kokku Vilsandist hoolivad inimesed, kellega tõsiste teemade üle arutlemise sekka ka lõbusalt aega veeta, on vilja kandnud, rõõmustas Kadri Kullapere, üks korraldajaist. Järgmiseks kokkutulekuks konkreetseid plaane veel ei ole, kuid kui vilsandlased sellist ettevõtmist ikka oluliseks peavad, siis ega see toimumata jää.

X ülemaailmsed vilsandlaste päevad toimusid 14.–17. juulini Vilsandi saarel. Pikemat ülevaadet loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)