Saaremaa parima grillija tiitli napsas Toomas Leedu võistkond

Saaremaa parima grillija tiitli napsas Toomas Leedu võistkond

SAAREMAA PARIMAD GRILLIJAD: Võistkond Gurmee Gala fantaasiavooru võistlustöö – Grillitud lillepott.
Foto: Kutt Niinepuu / Eesti grilliportaal

Laupäeval toimus Laimjala mõisapargis maakondlik toiduvalmistamise meistrivõistlus Grillfest.

Võistlusel osalesid võistkonnad nii Saaremaalt kui ka külalisvõistkonnad mandrilt. Pärastlõunal alanud võistlusel süütasid grillituled Türi Grillitrio, Gurmee Gala, Virukad, Väike UFO, Laimjala Vald, Villi ja Pojad, SK Saare Mäng, 3 PS & KMS, Kultuur Toidab ja TOPS.

Võisteldi kolmes voorus: Rakvere searibi, Talleggi kanafilee ja fantaasiaroa küpsetamises. Punktiarvestuse kohaselt pälvis võistluse esimese koha külalisvõistkond Virukad, mille koosseisu kuulusid Virumaa naiskodukaitse kolm kuulsat grillinaist.

Maakonna parima grillija tiitli pälvinud võistkonna Gurmee Gala fantaasiavooru võidutöö nimi oli ”Grillitud lillepott”. Võistkonna kapten Toomas Leedu selgitas, et nad grillisid taignast poti ning šokolaadist ja marjadest poti sisse mulla. Taimedest ja ürtidest moodustati aga poti pealmine osa.

”See tundub keeruline, aga tegelikult on väga lihtne roog, mille valmistamiseks kulus meil kõigest tunnike aega,” nentis Leedu. 2012. aasta juunikuus toimuvale üleriigilisele lõppvõistlusele pääsevad Saaremaa võistluselt võistkonnad Virukad, Gurmee Gala ning Villi ja Pojad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)