Saare maakonnas hotellide klientuur kahanes, Eestis tervikuna aga kasvas (7)

Saare maakonnas hotellide klientuur kahanes, Eestis tervikuna aga kasvas

 

Statistikaameti andmetel kasvas maikuus ööbimiste arv Eesti majutusasutustes mullusega võrreldes keskmiselt 12,3 protsenti, samas kahanes Saare maakonnas hotellide klientuur 4,2 protsendi võrra. Asjatundjate arvates on aga mai alles turismihooaja algus ja ainuüksi selle kuu nigelate näitajate alusel ei tohiks kogu suve kohta pessimistlikke järeldusi teha.

Kuressaare turismiinfokeskuse spetsialist Kristina Mägi ütles, et maikuu statistika ei anna ärevuseks veel mingit põhjust. “Tuleb tunnistada, et mai külastatavuse statistika näitas ka Kuressaare turismiinfokeskuses umbes sama suurt (ca 4% – toim) tagasiminekut,” rääkis ta. “See-eest oli aga juuni märkimisväärselt töisem ja turismiinfokeskuses käis ligi 15 protsenti rohkem rahvast kui mullu samal ajal.”

Mägi lisas, et toimekas on olnud ka juulikuu esimene pool ja ta avaldas arvamust, et eelseisva festivalihooaja valguses (ooperifestival, kammermuusikapäevad, merepäevad – toim) lähevad turismiinfokeskuse tööpäevad veelgi kiiremaks. Kõik see aga tähendab, et Saaremaa majutusasutuste klientide arv peaks suurenema.

Vastates küsimusele, millest võis turistide arvu kahanemine maikuus Saare maakonnas olla tingitud, märkis Kristina Mägi, et kiiret põhjendust on siin raske leida. “Uute potentsiaalsete transpordiühenduste ärajäämine oli küll suureks tagasilöögiks, aga ma ei usu, et kõik see oleks sedavõrd meie majutuse statistikat mõjutanud,” rääkis ta.

Lugejale meeldetuletuseks: veel käesoleva aasta alguses räägiti palju, et sel turismihooajal käivitab Linda Line laevaliini Soome ja Kuivastu vahel ja et taas alustab tegevust laevaliin marsruudil Gotland–Ventspils–Saaremaa. Kevadel selgus, et vähemalt sel hooajal on mõlemad projektid nurjunud.

Naabermaakondade näitajad veelgi kehvemad

Eestis tervikuna tõusis maikuus turistide arv peamiselt tänu Tallinnale. “Kui aga meie naabermaakondade statistikat vaadata, siis mais oli turistide arvu langus nii Pärnu- kui ka Läänemaal veelgi suurem kui Saaremaal,” märkis Kristina Mägi.

Statistikaameti andmetel vähenes mais Pärnu- ja Läänemaa majutusasutustes registreeritud ööbimiste arv mullusega võrreldes vastavalt 5,4 ja 9,3 protsendi võrra. See-eest Hiiumaal näitas sama arv 11,6-protendilist kasvu. Tõsi, siinjuures tuleks arvesse võtta veel ühte asjaolu: Hiiumaal on turistide absoluutarvud teiste maakondadega võrreldes suhteliselt madalad ja seetõttu kajastub iga väiksemgi muutus seal vägagi muljetavaldava suhtarvuna.

Kuressaare turismiinfokeskuse spetsialist Kristina Mägi ütles lõpetuseks: “Vaadates praegust vilgast saginat meie kesklinnas, siis ma usun, et muretsemiseks ei ole põhjust. Ilmad on suvised, merevesi on soe, põnevaid üritusi ja ahvatlevaid paikasid on aga Saaremaal palju. Seda kõike oskavad saarele sõitnud külalised hinnata vaat et rohkem kui kohalikud. Seepärast usungi, et meid ootab ees tore turismisuvi.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)