Punkarid ja politseinikud taas vastakuti – jalgpallis (3)

Punkarid ja politseinikud taas vastakuti – jalgpallis

MUMMULINE: Punkarite väravavaht Trapets tõmbab mänguks selga mummulise kombinesooni, millega ta jalgpalliväljakul alati silma torganud on. Mehe sõnul näeb kostüümi tema seljas aga viimast korda, sest pärast mängu pärandab ta legendaarse riietuse edasi ning mantlipärija on tal juba välja valitud. Fotol on ka Trapetsi koer Kuku.
Foto: Peeter Kukk

Laupäeval on Kuressaare staadionil vastakuti vanad rivaalid: punkarid ja politseinikud. Esimene mäng toimus 1994. aastal ja seni viimane mäng oli aastal 2003.

“Meil on punt koos ja oleme nagu pioneerid kunagi – alati valmis,” kinnitas Kuressaare esipunkar Trapets, kodanikunimega Martin Toomistu. Küll aga ootavad nad abiväge mandrilt, sest mitmed kunagised võistkonnakaaslased on töö tõttu saarelt ära kolinud.

Matšiks hakkamas on ka politseinikud, kes on alati valmis mängima, kui kutsutakse – nii lausus meeskonna eestvedaja Rein Rand.

Viimati kohtusid korrakaitsjad ja punkarid 2003. aastal, kui poolte mäletamist mööda lõppes mäng politseinike võiduga. Kuigi kaotajatel oli tahtmist küllaga palle politseinike väravasse tagasi saata, jäi punkaritest ning jaksust puudu, et traditsiooni jätkata.

Selleaastase ürituse üle oli Trapetsil aga ainult hea meel. “Kuuldavasti punt Tartu punkareid korraldas ka paar aastat tagasi politseinike vastu jalgpallimängu, ent see käis meile kõvasti au pihta – taoline matš on ikka olnud Saaremaal väga populaarne ja toonud kohale palju publikut ning seetõttu ei saanud me asja nii jätta,” selgitas Trapets.

Kuigi jalgpallimäng on soojendus paar tundi hiljem algavale Eesti meistriliiga kohtumisele, pole tegu vaid reklaamitrikiga. Nimelt püüab vastloodud Saaremaa jalgpalli liit taaselustada saare vanu traditsioone ning loodetakse, et nii laupäevasest “punkmatšist” kui ka nädal varem toimunud Saaremaa-Hiiumaa vahelisest jalgpallimängust saavad iga-aastased üritused.

“Paljudel on kindlasti meeles, kui täis lossivallid olid, kui punkarid ja politseinikud viimati vastamisi olid. Loodame, et ka seekord publikul on, mida vaadata ja nii ka järgnevatel aastatel,” rääkis FC Kuressaare pressiesindaja Miko Pupart. Suurt publiku hulka ootavad staadionile ka punkarid ning kinnitavad, et neil poolehoidjatest puudust ei ole.

Seda, kes sel aastal võidu võtab, pooled ennustada ei osanud. Punkarite väravavaht Trapets nentis vaid, et kui varem mängis ta jalgpalli peaaegu iga päev, siis viimasel ajal pole mehe jalg palli väga tagunud ning meeskond mängu jaoks eraldi trenni tegema ei hakka. Erinevalt punkaritest on politseinikud kohtumiseks valmistunud. Kohalikest meestest koosnev meeskond mujalt abiväge ei vaja ning koos käidi sisetingimustes harjutamas ka talvel.

Kell 15.30 Kuressaare linnastaadionil algav vutilahing kestab 2 × 15 minutit, korraga on platsil kuus väljakumängijat ja väravavaht. Mängu peakohtunik on Eesti jalgpalli liidu president Aivar Pohlak ning orienteeruvalt kell 17.45 löövad FC Kuressaare ja Nõmme Kalju vahelise meistriliiga mängu vaheajal mõlemast võistkonnast veel viis mängijat teineteisele penalteid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 595 korda, sh täna 1)