Ekslik piiride nihutamine tõi väärteomenetluse (2)

Keskkonnainspektsiooni laekus kaebus, et Leisi jahiselts tõlgendas valesti Riigi Teatajas kirjeldatud jahipiirkonna piirikirjeldust. Nimelt ei arvestatud, et piiri nihutamisega muutus ka jahimaa suurus – see suurenes.

“See on tekitanud olukorra, kus Leisi jahiseltsi poolt on ekslikult nihutatud piiri eelmise korraldusega kinnitatud piirist kaugemale, kohalike kõnepruugis oleva Ränga metsateeni,” selgitas keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juhtivspetsialist juhataja ülesannetes Anneli Vahter Saarte Häälele.

Selles piirkonnas on Vahteri sõnul lähestikku mitu metsateed ja Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) puhkekohta, kuid ei RMK-s ega kohalikus omavalitsuses ei ole võimalik leida ametlikku vastet Ränga maanteele. Anneli Vahteri kinnitusel on vajalik teha muudatus piirikirjeldustes, mis oleks üheselt arusaadav ja ühtiks lisatud kaardiga.

Keskkonnainspektsioon selgitas Pammana poolsaare idakalda mereäärse piiriosa jahipiirkonna kasutamise osas välja, et kõrgiste ja seal juures oleva loomade söötmiskoha rajas Leisi jahiselts RMK maale.

“Nimetatud kohal puudub Leisi jahiseltsil jahipiirkonna kasutusõigus,” nentis Vahter. Anneli Vahteri sõnul algatati kõnealuse teo osas väärteomenetlus ning Leisi jahiseltsile on selgitatud rikkumise sisu ning võetud on ütlused nende tegevuse kohta.

“Praeguseks on RMK kvartalilt kõrgiste ja söödakast ära viidud ning loomade söötmine on lõpetatud,” märkis Vahter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)