Baltic Workboatsi kasum kasvas viiendiku võrra (2)

Nasval tegutseva alumiinium-töölaevade valmistaja ja turustaja AS-i Baltic Workboats jaoks oli mullune tegevusaasta vägagi edukas. Läinud aastal saadi ühtekokku 40,5 miljonit krooni kasumit, mis on võrreldes 2009. aastal teenitud 33,5-miljonilise kasumiga 21 protsenti enam.

Majandusaasta aruande põhjal oli nende müügitulu mullu 233,7 miljonit krooni, mis omakorda on võrreldes aasta varasemaga 33 protsenti rohkem. Ettevõtte toodangu suurimateks tellijateks olid 2010. aastal Rootsi veeteede amet, Aserbaidžaani tolliamet, Poola ja Bulgaaria piirivalve ning Iirimaa kalakaitse. Baltic Workboats võitis 2009. aastal Rootsi piirivalve hanke viie laeva Patrol 24 ehitamiseks tähtajaga 2013. aasta ning mullu alustatigi juba esimese laeva ehitamisega pihta.

Eelmisel aastal ehitas ettevõte ka uue tootmishoone, soetas muuhulgas CNC-töötlemiskeskuse ning laevade väljatõstmis- ja transportseadme.
2010. aastal investeeris AS Baltic Workboats põhivaradesse 50,4 miljonit krooni. Investeeringud tehti EAS kaasabil.

Ettevõttes töötas aruandeperioodil keskmiselt 79 inimest, aasta varasemaga võrreldes kasvas töötajate arv 27 protsenti. Läinud aasta lõpu seisuga oli ettevõtte jaotamata kasum kokku 103,7 miljonit krooni.

Baltic Workboatsi eesmärgiks on arendada ettevõte viie aasta jooksul efektiivse tootmisprotsessiga alumiiniumist töölaevade suurimaks tootjaks Läänemere piirkonnas ning pakkuda oma tooteid Läänemere regioonis ja Ida-Euroopa riikides.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 34 korda, sh täna 1)