OTSE: Positivus hullutab Lätimaal tuhandeid muusikasõpru (2)

OTSE: Positivus hullutab Lätimaal tuhandeid muusikasõpru

 

Sel aastal toimub juba viiendat korda üsna Eesti-Läti piiri ääres Salacgrivas suurepärase bändireaga muusikafestival, mida sel aastal väisab rekordarv külalisi nii Lätist, Eestist kui mujalt.

“On raske öelda, kui palju siin täpselt praegu inimesi on, aga kui täna tuleb sama hea päev, mis eile, siis oleme õhtuks välja müüdud,” sõnas festivali Eesti meedia korraldaja Liina Karo, et keegi ei suutnud festivali sellist populaarsust ette aimata. Kui vaadata festivali ala parklatesse ja teeäärtesse pargitud autosid, võib rahulikult öelda, et ligi pooled sõidukitest on Eesti numbrimärgiga.

Rahvamassides ringi liikudes kohtab muidugi inimesi ka kaugemalt: Soomest, Saksamaalt, Rootsist, Leedust-Poolast ja lausa Austraaliastki. Et üritus sedavõrd populaarne on, ei pane muusikasõpru muidugi imestama: kohal on maailmakuulsad bändid nagu Röyksopp, Editors, Beach House, Hurts, James ning mitmed teised. Eesti artistidest astuvad teiste hulgas Malcolm Lincoln, Mimicry, Kreatiivmootor ja Iiris. Mis selle festivali eriti tähelepanuväärseks ja tänuvaarseks teeb, on tõik, et tõelistel muusikaarmastajatel on Positivusel igal aastal tõelisi pärle, mida avastada. Need ei ole sageli maailmatähed, vaid bändid, kellest võib-olla enne ei teatudki, kuid pärast Baltikumis suure populaarsuse kasvatavad.

Kõigil viiel aastal Positivuse festivali väisanud, Kuressarest pärit, aga pregu Tallinnas elava Kaimari sõnul sai üritus tõelise hoo sisse alles eelmisel aastal. Tema arvates on esimest ja nüüd toimuvat muusikapidu raske võrrelda, kuid üks on alati sama olnud – hea muusika, head bändid. Lisades, et omamoodi on isegi kurb, et sellist festivali Eestis pole. “Rabarock on küll muusikafestival suure algustähega, aga paraku on just Positivus see pidu, mis muusikamaailmas fookuses olevad bändid, kes ka tähtsamate Euroopa festivalide esinejanimekirju ehivad, peaaegu kodukamarale toob. Vaid 20. kilomeetrit Eesti piirist Salacgrivas toimuv muusikabakhanaal, kui nüüd sõbralikult väljenduda, on vaata et Eesti enda festival,” selgitas Kaimar, kes ise tuli sel aastal ennekõike Editorsi kuulama ning jäi eileöise kontsertiga äärmiselt rahule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)