Nõukogu nõudis kooli remondiks uut hanget (1)

Kuressaare gümnaasiumi sihtasutuse nõukogu otsustas eile, et koolimaja remondiks tuleb kolmelt ehitusfirmalt võtta uued pakkumised, et saada hinda paarkümmend protsenti alla.

Kuressaare gümnaasiumi SA oli varasemalt ilma nõukogu kooskõlastuseta korraldanud hanke ja valinud selle võitjaks ehitusfirma Primus, kes küsis plaanitud ehitustööde eest ca 64 000 eurot. Lisaks osalesid hankel ka Kuressaare Ehitus ja EBC Ehitus.

Nõukogu esimees Anton Teras ütles Saarte Häälele, et pakkumised küsitakse uuesti kõigilt kolmelt ettevõttelt, ja kui sellega hinda alla ei saa, tehakse uus hange ja seekord juba kõikidele ehitusfirmadele.
Miks aga esialgu vaid kolmele? Terase selgituse kohaselt on vaja ehitustööd enne kooliaasta algust ära teha ja seetõttu on mõistlik kiire tulemuse saamiseks läbi rääkida nende firmadega, kes on juba tööde mahud ära kalkuleerinud.

“Kõrvutades viimase kvartali ehitushindu ja Primuse võitnud pakkumist, on näha, et ruumi peaks olema,” viitas Teras. Nõukogu arutas eile teise punktina personaliprobleemi üle ja otsustas nõustuda kooli personalijuhi koondamisega. Terase sõnul hankis kool endale personaliprogrammi ja kuna personalijuht teise pakutud tööga ei nõustunud, mindigi koondamise teed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)