Kuressaares algasid “Morten lollide laeval” proovid

Esmaspäevast algasid Kuressaares VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatri koostöös valmiva suvise koguperelavastuse “Morten lollide laeval” proovid. Lavastus kuulub Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning etendusi antakse augustikuus Kuressaares, Hiiumaal Sõrus ja Ahvenamaal Mariehamnis ning Euroopa kultuuripealinnades Turus ja Tallinnas.

Koguperelavastuse “Morten lollide laeval” aluseks on võetud 2010. aasta kevadel ilmunud Kaspar Jancise lasteraamat “Seiklus Salamandril”.
VAT Teatri kunstilise juhi Aare Toikka käe all valmiv lavastus, milles keelelisel osal on täita minimaalne roll, ühendab endas erinevaid meediume: nukuteatrit, tsirkust, mustkunsti ja animatsiooni.

Raamatu autor Kaspar Jancis on ühtlasi ka lavastuse kunstnik ja muusika autor, spetsiaalselt selle loo tarvis kirjutatud muusikat esitab laval ansambli Kriminaalne Elevant veidi muudetud koosseis.

Lavastuse koreograaf on Kaja Kann ning laval toimetavad Ott Sepp (Vanemuine), Liisa Pulk (Vanemuine), Aarne Mägi, Jörgen Liik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Juss Haasma, Raul Õitspuu ja Tiiu Talvist.
Erilist vürtsi lisavad lavastusele tsirkuseartistid: akrobaat Lisa Angberg Rootsist ja žonglöör Kaj-Mikael Schütt Soomest.

“Morten lollide laeval” rändab augustis 2011 jahil Runbjarn mööda Läänemerd, vanu laevaehitustraditsioone järgides ehitatud jaht viib etendused Saaremaalt Hiiumaale, Mariehamni ning seejärel Euroopa kultuuripealinnadesse Turusse ja Tallinna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)