Saarte Liinid valis Kuivastu väikelaevasadamale ehitajad

Riigile kuuluva AS-i Saarte Liinid korraldatud hanke väikelaevade sadama rajamiseks Kuivastusse võitis Insenerehituse AS-i ja OÜ RTS Infraehituse ühispakkumine, teatas Saarte Liinide juhatuse liige Peeter Oopkaup.

Varasema info põhjal tuli hankele kolm ühispakkumist, millest odavaim oli 1,574 miljonit eurot ja kalleim 1,866 miljonit eurot. Oopkaup on varem BNS-ile öelnud, et ühe pakkumise esitasid AS Merko Ehitus ja AS Merko Infra, teise AS Raunopol ja KMG Inseneriehituse AS ning kolmanda Insenerehitus ja RTS Infraehitus.

Väikelaevade sadam on kavas rajada Kuivastu sadama lõunapoolsesse ossa. Kava kohaselt rajatakse muulid, paigaldatakse kaks ujuvkaid ja ehitatakse slipp väikelaevade vettelaskmiseks. Ujuvkaide ääres on sildumiskohti 34, millele lisandub 14 sildumiskohta väikelaevasadama põhikaide ääres. Vee sügavuseks on sadamas 2,5–3,5 meetrit.

Hanke käigus rekonstrueeritakse väikelaevasadama hoone, lisaks uuendatakse välistrassid ja puhastusseade. Tööd on jaotatud kahte etappi. Esimene etapp lõpeb tänavu, teine etapp järgmise aasta lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)