Jurna õuel näidati antiiki (1)

Jurna õuel näidati antiiki

Foto: Tõnis Kipper

Pühapäeva lõunaks kogunes Jurna turismitalu õuele antiiki ja antiigihuvilisi. Ülemäära palju polnud just kumbagi, aga võttegrupp ja saatejuht Mart Sander jäid saagiga rahule.

“Materjal on koos! Me nägime Saaremaal palju põnevat. Aga Saaremaal on üleval suured sildid: ära kiitle oma koduse varaga! Ja see propaganda osutus ilmselt meie üleskutsest valjemaks.”

Jurna üleaedne Leeni Uljas tõi kaasa eaka kohviveski. “Mina ostsin selle oma 40 aastat tagasi ja see on mind seni väärikalt teeninud. Kui mõni hea sõbranna külla tuleb, siis ma võtan kohvioad välja ja jahvatan selle veskiga ära. Juba kohvi lõhna tuleb rohkem!” Lisaks võttis Leeni kaasa põnevaid nuge-kahvleid ja ühe kulbimõõtu hõbelusika.

“Minu ema liigutas sellega alati moosi ja kompotte. Mina olen seda ka teinud.” Proua Uljast huvitas ka asjatundjate arvamus, kui väärtuslik see hinnaline lusikas ikka on. “Siis ma tean, kellele seda pärandada!” Ära müüa ei taha ta seda mitte mingil juhul. “See on ema mälestus ja see läheb pereliinis edasi neile, kes veel moosi keedavad.”

Jurna pererahvas tõi välja hulga vanaemade-aegseid fotosid, maale ja väärika ajalooga grammofoni, mis saadud kingituseks Tallinna omaaegse Viru laeks hüütud restorani omanikult hr Kuningalt. Plaadimasin on vaatamata kõrgele eale priske tervise juures ja laseb Ants Eskolal üle õue “Viljandi paadimeest” laulda. “Mul on ka üks ameerika päritolu hakklihamasin, mis on praegugi töökorras,” ütleb Jurna perenaine Airi Tarvis.

Kohaletulnud kiidavad saate ideed heaks ja arvavad, et võrdlemisi tagasihoidlik huvi on tingitud vähesest reklaamist. Saarlane tahab ju pikalt ette teada. Ikka puust ja punaseks ka.

Sander ütleb, et saatesari on praegu katsetamisjärgus ja kas antiigireporter ka järgmisel aastal mööda Eesti- ja ehk ka Saaremaad ringi sõidab, sõltub eelkõige vaatajate huvist. “Paljudes välisriikides on sellised saated väga populaarsed.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 56 korda, sh täna 1)